UNICEF: 1 milyon çocuk kışı dışarıda geçirecek

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 28 Kasım 2018 | 20 Rebiülevvel 1440 Çarşamba 21:20

UNICEF’ten yapılan açıklamaya göre genelinde 1 milyon çocuk kış aylarında barınak imkanlarından faydalanamayacak ve kışı sokakta geçirecek.

 

(UNICEF), Kuzey ve ’da yaklaşık 1 milyon çocuğun kış aylarını evsiz ve barksız dışarıda geçireceği uyarısında bulundu.

UNICEF çatışmalar, insanların evlerini terk etmesi ve işsizlik gibi sorunların, bu bölgelerde en fazla çocukları mağdur ettiğini bildirdi.

UNICEF Kuzey Afrika ve Ortadoğu Bölge Sorumlusu Geert Cappelaere, kış koşullarında çocuklara gerekli ve barınak sağlanması için yürüttükleri çalışmalarda ciddi maddi sorunlarla karşılaştıklarını belirtti ve en acilen 33 milyon dolara ihtiyaçları olduklarını bildirdi.

Cappelaere, bir milyona yakın çocuğun yağmurlu ve soğuk kış aylarına çadırlarda ve derme çatma barınaklarda girdiğini hatırlattı ve bu çocukların aşırı ısı kaybından doğan sorunlarla ve tehlikeli solunum hastalıklarıyla boğuştuğunu ifade etti.

UNICEF sorumlusu, bu çocukların kötü beslendiğini, gıda ve hizmetlerinden da önemli ölçüde mağdur olduğunu sözlerine ekledi.

UNICEF tarafından yapılan açıklamada, fonun, bu kış , , Ürdün, Lübnan, ve ’da 1,3 milyon çocuğa hizmet götürebilmeyi hedeflediği bildirildi. (Euronews)

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın