Umman: İsrail ile Filistin arasındaki barış sürecine arabuluculuk etmiyoruz

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 28 Ekim 2018 | 19 Safer 1440 Pazar 16:20

Bakanı Bin Abdullah, Filistinliler ve İsrail arasında arabulucu görevi yapmadıklarını sadece iki tarafın bir araya gelmesini kolaylaştırmak için fikirler ortaya koyduğunu söyledi.

Umman Dışişleri Bakanı Yusuf bin Alavi bin Abdullah, Sultanlığın Filistinliler ve İsrail arasında arabulucu görevi yapmadığını sadece iki tarafın bir araya gelmesini kolaylaştırmak için fikirler ortaya koyduğunu söyledi.

İsrail Başbakanı Netenyahu’nun Umman’ı etmesinden bir gün sonra gerçekleştirilen ’deki güvenlik zirvesi esnasında konuşan Ummanlı , Ortadoğu'da hem Filistinlilere hem de İsrail yararı dokunacak bir çözümün bulunması hususunda ülkesinin çok iyimser olduğunu aktardı.

Bin Alavi, Netenyahu’nun Muskat’a gelerek Umman Sultanı Kâbus bin Said ile görüşmesinin Filistin lideri ’ın ziyaretinden hemen sonra gerçekleştiğini ancak ziyaretler esnasında sadece liderlerin kendi bölgeleri ile alakalı konuşulduğunu ifade etti.

Netenyahu’nun günü Sultan Kâbus ile yaptığı görüşme hakkında yorumlarda bulunan Bahreyn Dışişleri Bakanı Şeyh Halid bin Ahmed; “Biz Bahreyn olarak, Umman Sultanı Kabus’un İsrail-Filistin meselesine olan katkılarından asla şüphe etmedik. Kendisine bu çalışmasında başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Mepa News

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın