Ümit Özdağ: HDP, Ak Parti’nin ortağı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 28 Ekim 2018 | 19 Safer 1440 Pazar 14:51

İYİ Genel Yardımcısı Ümit Özdağ, gündeme dair yaptığı açıklamada ’nin ortağının hem MHP hem de olduğunu iddia etti.

 

İYİ Partili Ümit Özdağ ‘çözüm süreci’ olarak adlandırılan süreçte verilen askeri kaybın harekatında bile verilmediğini söyleyerek, “Sayın Erdoğan tek bayrak tek diyorlar. Burası tekiye isimli bir mi? Bu ülkede yaşayanlar tek milleti mi? ’yla yapılan süreçte Valilere, ‘Sizi rahatsız eden olursa, bize verin’ diyorlardı. Ve ardından görevden alıyorlardı. Bu sürecin ardından o ilçeleri almaya çalıştığımız dönemde, 600 şehit verdik. Biz Kıbrıs’ta bile 600 şehit vermedik” ifadelerini kullandı.

Ümit Özdağ, “HDP’yle olan AKP ittifakı ‘Andımız’ konusunda ortaya çıktı. Seçimlere girerken, MHP’yle bozuşmuş gibi yapıyorlar. Bu hareket AKP’nin kaybettiği Kürt vatandaşların oylarını geri alma çabası ve MHP’nin milliyetçi oyları konsolide etme çabası. Aslında AKP’nin 2 ortağı var: Bir ortağı MHP, bir ortağı HDP” diyerek gündem yaratacak bir açıklamada bulundu.

Özdağ, “Türk halkı şunu kendine sorsun, Erdoğan yüzde 51’den fazla oy alsa, bu kadar mücadelesi mi yapılırdı? Yoksa Dolmabahçe’deki tablo devam mı ederdi? Cumhuriyeti devleti tarihin en zayıf anından geçiyor. Ne anlamda bürokratik anlamda. Bugün yapılan dostlar alışverişte görsün konferansında, rejimin fiili başkan yardımcısı olan damadı da gördük. Bir haneden yapısı oluştu. Yıllardan beri bu devlet için çalışmış emektar bürokratlar tekrar mülakata alınıyorlar” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın