Ukrayna, 252 Rus erkeği ülkeye sokmadı!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 4 Aralık 2018 | 26 Rebiülevvel 1440 Salı 13:16

Rusya ile arasındaki kara sınırlarından geçişlerinin yasaklanmasından dolayı havayolu ile Ukrayna’ya iş, turistik ve ziyaretleri için giden erkekler, dün havalimanlarında başlatılan uygulamayla Ukrayna Muhafızları tarafından kontrolü yapıldıktan sonra geri gönderilmeye başlandı.

Belarus Sınır Güvenliği Komitesinin temsilcisi Anton Bıçkovsky’in vermiş olduğu bilgilere göre, Belarus üzerinden Ukrayna’ya giriş yapamayan Rusların sayı 250’yi aştı. Anton Bıçkovsky, geçtiğimiz pazartesi gününden bu yana Rus vatandaşlarının Ukrayna sınır görevlileri tarafından geri çevrildiğini açıkladı. Gazetecilere yapan Bıçkovsky, Minsk’ten Kiev’e eden çok sayıda uçak seferinde sorunlar yaşadığını da dile getirdi. Bıçkovsky, “Bu itibariyle 252 kişi Ukrayna’ya giriş yapamadı ve 252 Rus vatandaşı tekrar Belarus’a geri gönderildi” dedi.

Bıçkovsky 252 Rus vatandaşından 203 kişinin hava taşımacılığı ile Ukrayna’ya gittiğini ama daha sonra Minsk’e geri döndüğünü duyurdu. Belarus-Ukrayna sınırındaki kontrol noktalarında ise 49 kişinin Ukrayna topraklarına alınmadığını aktardı.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın