Türkmendağı’nda bombaların altında yer altında yaşam!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 23 Ekim 2016 | 22 Muharrem 1438 Pazar 16:51
’de 24 saat insansız hava araçları tarafından izlenen ve yoğun alan Türkmendağı’nda, yaşam âdeta yer altında geçiyor.

destekli Beşşar güçlerinin saldırılarıyla topraklarının büyük bir bölümünü kaybeden Türkmendağı’ndaki direnişçiler, artan saldırılar karşısında yaşam biçimlerini değiştirmek zorunda kalıyor.

Gece gündüz insansız hava araçlarıyla izlenen ve birçok noktası tarafından vurulabilen bölgede , mecbur kalmadıkça yerini değiştirmiyor. sınırı yakınlarındaki 5 köye sıkışan ve yolculuk için gece saatlerini seçen , araçlarının ışıklarını kapatarak seri şekilde hareket ediyor.

Direnişçiler, birçok bağlantı yolu Esed güçlerince gözetlendiği için tepelerin arkasından yeni yollar açarak köyler arası ulaşımı sağmaya çalışıyor.

Halk, çadır kurmak için daha çok sarp tepelerin altını ve ağaçlık alanları tercih ederken, her çadırın yanına da saldırı ânında saklanacak bir sığınak kazıyor. Yoğun saldırı ânında hemen sığınaklara inen Türkmenler, bâzen gün boyu burada kalıyor.

İlgilinizi Çekebilir:  İtalyan askerlerinin YPG/PKK'ya desteği devam ediyor

“Hareket Eden Her Şey Vuruluyor”

Özgür Suriye Ordusu’na (ÖSO) bağlı 2. Sahil Tümeni’nin saha komutanlarından Ebu Furkan,AA muhabirine yaptığı açıklamada, köylerinin son aylarda çok yoğun vurulduğunu söyledi.

Esed güçleri tarafından birçok bağlantı yolunun da hedef alındığını aktaran Ebu Furkan, “Her noktadan onlarca füze üzerimize düşüyor. Bu nedenle günümüzün çoğunu toprağın altında geçiriyoruz. Esed birlikleri hareketlerimizi görmesin diye yeni yollar açtık. Çünkü hareket eden her şey ânında vuruluyor.” dedi.

AA

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın