Türkler Gana’da sahte ABD Büyükelçiliği açmış!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 4 Aralık 2016 | 5 Rebiülevvel 1438 Pazar 00:46

Dışişleri Bakanlığı’nın resmi sitesinde yayınlanan habere göre, yerli organize suç şebekeleriyle birlikte hareket eden bir grup Türk, göç ve ceza hukuku konusunda uzman Ganalı bir avukatı da yanlarına alıp akılalmaz bir dolandırıcılığa imza attı.

Yaklaşık 10 yıl önce Gana’nın başkenti Akra’da eski bir binaya yerleşen suç şebekesi, dışarıdaki göndere Amerikan bayrağı çekip içeriye de Başkan Barack Obama portresi asarak her hafta pazartesi, salı ve cuma günleri öğlene kadar ABD konsolosluğu gibi hizmet verdi.

“ABD konsolosluk çalışanı” kılığında İngilizce ve Felemenkçe konuşan Türk vatandaşları, Ganalı yetkililere rüşvet vererek yıllarca insanları dolandırdı. ABD vizesi alacakları umuduyla her başvurandan 6 bin dolar aldılar.

İlgilinizi Çekebilir:  Ankara'da bin 600 polisle dev operasyon

ABD Dışişleri Bakanlığı’nın bu yaz yaptığı ve geçen ay sonuçlarını duyurduğu “Spartan Vanguard” adlı sahte elçilikleri hedef aldı. Başkent Akra’da sahte bir Büyükelçiliği olduğu da bu operasyonda ortaya çıktı. Operasyonda çok sayıda şüpheli gözaltına alındı, 10 ülkeden 150 ele geçirildi.

ABD Dışişleri Bakanlığı’na göre Türk organize suç şebekesi üyelerini yakalamak için soruşturma ve aramalar sürüyor.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın