Türkiye’nin eğittiği ÖSO askerleri görüntülendi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 13 Eylül 2018 | 3 Muharrem 1440 Perşembe 06:56

tarafından Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) askerlerini eğitmek üzere kurulan bir eğitim kampı görüntülendi. Kampta, ÖSO militanlarına ‘Suriye’de savaşmak üzere’ eğitim verildiği görülüyor.

 

Türkiye tarafından eğitilen ‘rütbeli’ , Özgür Suriye Ordusu’na (ÖSO) katılan askerleri ’in Azez ilçesinin Türkiye sınırına yakın bir bölgesinde kurulan ve DHA tarafından görüntülenen kampta eğitimden geçirdiği öğrenildi.

1 ile 3 ay arasında değişen eğitim programına, sayıları 50 ile 100 arasında değişen yeni askerlerin dahil edildikleri öğrenildi.

Ateş çemberinin içerisinden atlayıp, yüksek noktalara tırmanan ve halatla aşağı inerek şınav ve mekik çeken askerler, fiziksel eğitimin ardından silah kullanım eğitimi almaya başlıyor.

İlgilinizi Çekebilir:  Bloomberg: Erdoğan, Suudi Arabistan'a meydan okudu

Kamptakilerin, her türlü silah eğitimi aldıkları ve çeşitli tatbikatlarında bulundukları bildiriliyor.

ÖSO bünyesine katılacak yeni askerlere eğitim veren ‘binbaşı’ Hani Merey, katılan genç askerleri her türlü koşula hazır hale getirdiklerini söyledi.

Merey, “Eğitimlerimiz ile askerlerimiz her anlamda hazır hale geliyor. Eğitim sonunda askerlerimizi ihtiyaç olan cephelere gönderiyoruz. Buradan mezun olan askerlerimiz ile birlikte Milli tamamen , ve diğer terör örgütleriyle her türlü ve savaşa hazır durumdadır” dedi.

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın