Türkiyeli Abdullah ve Cabir’in katilleri İdlib’de yakalanarak infaz edildi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 18 Haziran 2018 | 4 Şevval 1439 Pazartesi 03:41

Geçtiğimiz ayı başında kurşunlarına hedef olan ’li iki Abdullah (Emre) ve Cabir (Musab)’ın katilleri infaz edildi.

İdlib’de Darkuş yakınlarında motorları ile seyrederken vurularak katledilen Abdullah ve Cabir’in katilleri yakalanarak infazları gerçekleştirildi. -i ’ bağlı emniyet birimleri Dana bölgesinde düzenlemiş oldukları operasyonda 5 DAEŞ üyesini kıskıvrak ele geçirdi. Yola bomba yerleştirirken yakalanan bir DAEŞ militanının itiraflarından yola çıkarak yapılan baskında harici hücresi tamamen çökertildi. Çetenin sağ olarak yakalanan 5 elemanı itiraf ettikleri cinayetler arasında İstanbul’u Emre (Künyesi Abdullah) ve Musab(Künyesi Cabir) suikastleri de bulunuyor.

HTŞ safında olmalarından başka suçları bulunmayan Emre ve Musab, Emre’nin kullandığı motorla seyrederken gizlenmiş DAEŞ keskin nişancısının hedefi oldu. Olayın ardından bölgede yapılan geniş çaplı araştırmada kovan dahi bulunamamış olan sır cinayet DAEŞ üyesinin samimi itirafları ile çözüldü. Cinayete karıştığı belirlenen iki DAEŞ üyesine kısas uygulanarak idam edildi.

 

Kaynak:

DAEŞ militanları tarafından suikaste uğrayan İstanbul’dan Emre ve ’dan Musab’ın cansız bedenleri İdlib’in batı kırsalında yol ortasında bulunmuştu.

Fetih MedyaFetih Medya

İdlib’te suikaste uğrayan Türkiyeli Müslüman Emre’ye…

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın