Türkiye’den yeni operasyon hazırlığı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 13 Mart 2018 | 25 Cemaziyelahir 1439 Salı 07:35

sonrası Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Kuzey ’a planlanan terör operasyonu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, Kuzey Irak’a planlanan terör operasyonu ile ilgili, “Irak hükümeti ile yapılan olumlu geçmiştir. Irak hükümeti de terör örgütüne karşı Türkiye ile bir anlayış birliğine varmıştır. Bu anlayış birliği çerçevesinde, terörle Irak tarafında da kararlı bir şekilde devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

‘Jetleri̇mi̇zi̇ gördükleri̇nde geldi̇ği̇mi̇zi̇ anlayacaklar’

Bozdağ, “Bir harekat olursa, ne zaman olacak? O harekat başladığında hep beraber göreceğiz. Benden kimse bir takvim vermemi beklemesin. Davulla, zurnayla oraya gitmeyeceğiz. Bizim jetlerimizi, Mehmetçiklerimizi gördüklerinde geldiğimizi anlayacaklar.” şeklinde konuştu.

İran’da düşen Türk jeti̇

Başaran Holding’e ait özel jet İran sınırları içinde malesef düştü. Uçakta bulunan yolcular ve mürettebat malesef hayatını kaybetti. Ölenlere ’tan rahmet diliyorum. Yakınlarına başsağlığı diliyorum. Hayatını kaybedenlerin naaşlarına ulaşıldı. Onlarla ilgili işlemler devam ediyor.

Elimizdeki verilere göre kazanın nedeni şuanda belli değil. Bunların net sonucu kara kutunun incelemesinden sonra diğer verilerin incelemensinden sonra ortaya çıkacaktır.

Afri̇n harekatı

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Dalı Harekatı kapsamında 3 bin 381 teröristin etkisiz hale getirildiğini, 212 bölgenin de kontrol altına alındığını açıkladı.

i̇nci̇rli̇k’ten çeki̇li̇yor mu?

ABD’nin İncirlik’ten çekilmesine dair haberler medyada yer aldı.Bu bilgiler ABD tarafından da yalanlandı. Böyle bir karar yok.

Abd i̇le Münbi̇ç görüşmeleri̇

Müzakere sonunda belli bir noktaya gelindi. Anlaşma sağlanamazsa Türkiye teröristleri temizlemeye kararlı.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın