Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

Türkiye vurunca ABD’li ve YPG’li komutanlar ‘acil’ toplantı yaptı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 9 Ekim 2019 | 10 Safer 1441 Çarşamba 21:15

’nin Fırat’ın doğusuna başlattığı Barış Pınarı Harekatı sonrası paniğe kapılan YPG/PKK’lılar ABD’li komutanlarla ‘acil’ koduyla toplantı yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip sosyal hesabından Fırat’ın Doğusunda Barış Pınarı Harekatı’nın başladığını duyurdu.

Komandoların işaretlediği alanlar savaş uçaklarınca vurulurken, akşam saatlerine doğru fırtına obüslerinin yoğun şekilde ateşlendiği gözlendi.

GİZLİCE GÖRÜŞTÜLER

’nın operasyona başladığı saatlerde daha önce kontrol altına alınan ’deki bölgeler, sınır hattındaki bazı iller ve Ankara’daki istihbarat merkezine de bilgiler akmaya başladı.

Yeni Şafak’ın güvenlik kaynaklarına dayandırdığı bilgiye göre, Türkiye’nin harekata başlamasının hemen ardından ABD’li ve YPG’li komutanlar ‘acil’ koduyla bir toplantı gerçekleştirdi.

FIRTINA TOPÇULARI GÖZ AÇTIRMIYOR

Havanın kararmasının ardından Türkiye havadan vurduğu yerlerin yanı sıra bu kez daha önce belirlenen hedefleri Fırtına topçu bataryaları ve Çok Namlulu Roket Atar (ÇNRA) tarafından vurmaya başladı.

Türkiye’nin bölgede özellikle yerli unsurları çok etkin kullandığı, iletişim altyapısının kesilmesinden, hedeflerin oldukça hassas bir şekilde vurulmasına varıncaya kadar hem saldırı hem de savunma tarafında milli silahların görevler üstlendiği öğrenildi.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.