Türk ve Yunan savaş gemileri burun buruna geldi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 22 Şubat 2017 | 25 Cemaziyelevvel 1438 Çarşamba 12:00

Bodrum ilçesi açıklarındaki Kardak kayalıkları önünden yakın seyreden Türk ve Yunan savaş gemilerinin burun buruna geldiği, aralarına Türk sahil güvenlik botunun girdiği anları kameralar da görüntüledi.

Kardak krizinin 21’inci yılı nedeniyle, Türk sahil güvenlik birimleri ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı savaş gemilerinin bölgedeki devriye çalışmaları sürüyor.

Her iki ülkenin sahil güvenlik botları sabah saatlerinden itibaren bölgede devriye görevlerine devam etti.

Bölgede sıcak saatler

 
Akşam saatlerinde bölgede bekleyen Türk sahil güvenlik birimlerinin Kardak kayalıkları önlerinden hızla gelen bir Yunan sahil güvenlik botunu fark edip müdahale etmesinin ardından, bölgede sıcak dakikalar yaşandı.

İlgilinizi Çekebilir:  Siirt'te yola tuzaklanan el yapımı patlayıcı infilak ettirildi

Türk ve Yunan savaş gemileri, olayın yaşanmasından kısa süre sonra Kardak kayalıklarına yakın bölgede devriye yaptı. Çok yakın seyrettiği gözlenen iki ülkenin savaş gemilerinin arasına Türk sahil güvenlik botunun girdiği görüldü.

Bir süre sonra Türk Bodrum istikametine ilerlerken, Yunan savaş gemisinin de açıklarına döndüğü gözlendi. Türk savaş gemisinin seyri sırasında bir Yunan sahil güvenlik botu da gemiyi yakından takip etti

 

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Anahtar Kelime: , ,

Bir Yorum Yazın