Türk büyükelçi Kılıç, ABD’li senatör Graham ile görüştü

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 16 Ağustos 2018 | 5 Zilhicce 1439 Perşembe 23:22

’nin Washington Serdar Kılıç, ’de Cumhuriyetçilerin önemli isimlerinden Güney Carolina Senatörü Graham ile bir araya geldi.

 

Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, ABD’de Cumhuriyetçilerin önemli isimlerinden Güney Carolina Senatörü Lindsey Graham ile bir araya gelerek, Türkiye’de yargılanmasına devam edilen Amerikalı Andrew Brunson konusu da dahil ikili ilişkilerin değerlendirildiği görüşme yaptı.

Senatör Graham ile Serdar Kılıç, görüşmeye ilişkin sosyal hesapları üzerinden açıklamalar yaptı.

Graham paylaşımında, “Bugün Türkiye Büyükelçisi ile papaz Brunson ve diğer konular hakkında samimi ve verimli bir toplantı gerçekleştirdim.” ifadesini kullandı.

Graham’in paylaşımının hemen ardından Büyükelçi Kılıç da hesabından bir yaptı.

Kılıç açıklamasında, “İkili ilişkiler üzerine Senatör Graham ile yapıcı ve samimi bir görüşme gerçekleştirdik. Ortak ajandamız üzerine temel konularla ilgili görüşlerimizi paylaştık. Yapıcı bir diyalog için diplomatik kanalların açık olmasının önemi üzerinde mutabık kaldık.” bilgisini aktardı.

Graham hafta sonunda Amerikan televizyon kanalı Fox TV’de yaptığı açıklamalarda “Türkiye ile ilişkilerin tamir edilmesi çağrısında” bulunmuştu.

Büyükelçi Kılıç, ayrıca pazartesi günü Beyaz Saray Danışmanı John Bolton ile Beyaz Saray’da bir görüşme yapmıştı.

Türkiye’deki yargı süreci devam eden Amerikalı Papaz Brunson ile ilgili iki ülke yetkilileri arasında geçen hafta Washington’da görüşmeler gerçekleştirilmişti.

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın