Tunus Esed Rejimine sadakat yeniledi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 19 Şubat 2017 | 22 Cemaziyelevvel 1438 Pazar 01:08

Tunus Dışişleri Bakanı bazı konular hakkında ülkesi ve arasında sağlam iş birliklerinin olduğunu açıkladı.

Tunus Dışişleri Bakanı Hamis El-Cehnavi, ülkesi ve Suriye Hükümeti arasında diplomatik ilişkiler ve işbirliklerinin bulunduğunu vurguladı.

El-Cehnavi yaptığı basın açıklamasında şu ifadelerde bulundu: ‘Tunus, Suriye Hükümetini resmi olarak tanımaktadır ve bizim Suriye hapishanelerinde bulunan Tunus uyruklu teröristlerin durumu hakkında Suriye Hükümeti ile sağlam iş birliklerimiz bulunmaktadır.’

Hamis El-Cehnavi aynı zamanda teröristlikle suçlanan kişilerin kimlerini ve sayılarını belirlemek için bazı Tunuslu heyetlerin Suriye’ye bir ziyaret gerçekleştirdiğini açıkladı.

Tunus Dışişleri Bakanı bu kişilerin ülkelerine dönmesi halinde kapsamında yargılanacaklarını belirtti.

İlgilinizi Çekebilir:  Afrin Türkiye için neden bu kadar önemli?

Tunus medyası Suriye hapishanelerinde bulunan kişilerin sayısının 43 olduğunu ve bu kişilerin terörist gruplara katılmak ve terör eylemlerinde bulunmakla suçlandığını söylüyor.

Resmi olmayan istatistiklere göre, Tunuslu yaklaşık 6 bin militan ve ile birlikte Suriye’de hükümet ve halka karşı savaşıyor.

Tunus İç İşleri Bakanı Hadi Mecdub, geçen yıl aralık ayının sonlarında 800 silahlı kişinin kriz merkezlerinden ülkelerine döndüğünü açıklamıştı.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Bir Yorum Yazın