TSK, Suriye’de DAEŞ’e ait 5 hedefi vurdu

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 7 Eylül 2016 | 6 Zilhicce 1437 Çarşamba 17:49

, Fırat Kalkanı Harekatı’nın 15. gününde ’de ’e ait 5 hedefin vurulduğunu açıkladı. ’in karargah olarak kullandığı 2 binanı imha edildiği bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığınca, Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında bugün Şadır meskun mahali batısında tespit edilen doçka silahı yüklü bir araç ve DAEŞ unsurlarının karargah olarak kullandıkları iki binanın da bulunduğu 5 hedefin, 14.08-14.33 saatleri arasında Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçaklarıyla ateş altına alınarak imha edildiği bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetlerince, DAEŞ başta olmak üzere terör örgütlerinin oluşturduğu tehdidi bertaraf ederek hudut güvenliğini artırmak ve güçlerine destek vermek amacıyla 24 Ağustos’ta başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı’nın, ’nin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları ve Sözleşmesinin 51’inci maddesinde yer alan meşru müdafaa hakkı ile ’nin DAEŞ’le mücadeleye yönelik aldığı kararlar çerçevesinde sürdürüldüğü ifade edildi.

Harekatın 15’inci gününde Şandi bölgesinde DAEŞ’e ait olduğu belirlenen ve yerleri tespit edilen 4 hedefin Fırtına obüsleriyle 10 atım yapılarak tam isabetle vurulduğu belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
“Fırat Kalkanı Harekatı’nın başladığı günden bugüne kadar toplam 441 hedefe bin 967 atım yapılmıştır. Ayrıca Şadır Meskun Mahali batısında tespit edilen doçka silahı yüklü bir araç, DAEŞ unsurlarının karargah olarak kullandıkları 2 bina olmak üzere toplam 5 hedef, 14.08-14.33 saatleri arasında Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçaklarıyla ateş altına alınarak imha edildi.

İlgilinizi Çekebilir:  Bab'daki tarihi cami ve çarşı restore ediliyor

DAEŞ tarafından kullanılan ve hudut bölgemizde güvenlik riski doğuran Suriye kuzeyinde, icra edilen koalisyon harekatına destek veren Türk Silahlı Kuvvetleri, bölgede yaşayan sivil halkın zarar görmemesi için her türlü tedbiri almakta ve bu konuda azami hassasiyet göstermektedir.”

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Anahtar Kelime: , , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın