TSK: Hava saldırısını Suriye ordusu düzenledi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 24 Kasım 2016 | 24 Safer 1438 Perşembe 13:18

Fırat Kalkanı Harekâtı kapsamında ’nin kuzeyindeki bölgesinde bulunan Türk birliklerine yönelik gerçekleştirilen hava saldırısında üç öldü, 10 yaralandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin sitesi üzerinden yapılan açıklamada saldırının Suriye rejimine bağlı hava kuvvetleri tarafından gerçekleştirildiğinin değerlendirildiği açıklandı.

tarafından yapılan açıklama:

“Fırat Kalkanı Harekâtında yürütülen operasyonlar kapsamında, 24 Kasım 2016 saat 03.30 sularında, Suriye güçlerince gerçekleştirildiği değerlendirilen hava saldırısında, üç kahraman arkadaşımız şehit olmuş, biri ağır olmak üzere 10 kahraman arkadaşımız ise yaralanmıştır. Yaralı personel tedavilerinin yapılması maksadıyla süratle bölgeden tahliye edilmiştir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Durumu ağır olan bir askerin tedavi için Gaziantep’e sevk edildiğini duyurdu.

Türkiye’nin, Suriye sınırından ’in temizlenmesi ve bu yerlere PYD’nin gelmesini engellemek için başlattığı Fırat Kalkanı operasyonu Ağustos sonundan bu yana devam ediyor.

İlgilinizi Çekebilir:  HTŞ ile Ceyş-ul Ahrar anlaşmaya vardı

24 Ağustos’ta başlatılan Fırat Kalkanı harekatı kapsamında şu ana kadar 16 asker hayatını kaybetti.

Bu arada, RTÜK, Başbakanlık tarafından, Fırat Kalkanı Harekatı’nda yaşanan hava saldırısına ilişkin yayın yasağı getirildiğini bildirdi.Fetih MedyaTürkiye destekli ÖSO güçleri, Kasım başında El Bab’a 22 kilometre mesafedeydi.

Kılıçdaroğlu: Bu çok tehlikeli bir kapıya bizi getirebilir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Otelciler Federasyonu Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, “Genelkurmay’ın yaptığı açıklama, Suriye hükümetine ait uçaklarla askerlerimizin vurulduğu şeklinde haber. Bu çok tehlikeli bir kapıya bizi getirebilir. Çok tehlikeli bir sürecin içine Türkiye’yi sürükleyebilir. Buradan hükümet yetkililerine sağduyuyla davranmalarını tavsiye etmenin ötesinde bir şey söyleyemeyeceğim” dedi.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın