TSK: Fırat Kalkanı’nda 12 DAEŞ hedefi imha edildi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 26 Kasım 2016 | 26 Safer 1438 Cumartesi 13:41

’nda ’e yönelik harekatlar devam ediyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında harekete geçen jetlerin 12 DAEŞ hedefini vurarak imha ettiğini açıkladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yürütülen ‘Fırat Kalkanı Harekatı’nda  DAEŞ kontrolündeki Anifah bölgesi Özgür Ordusu güçleri denetimine geçti. Dün gece çıkan çatışmalarda bir askerin hayatını kaybettiği harekata ilişkin Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan bilgilendirmede şu ifadelere yer verildi:

“Fırat Kalkanı harekatında, unsurlarınca desteklenen Özgür Suriye Ordusu tarafından Anifah meskûn mahalli kontrol altına alınmıştır. Çatışmalar esnasında bir   arkadaşımız hayatını kaybetmiştir.  Türk Hava Kuvvetleri tarafından belirlenen on iki DAEŞ hedefi yapılan hava harekâtı ile imha edilmiştir. hattında İHA’lar ile kesintisiz keşif ve gözetleme faaliyeti icra edilmeye devam edilmektedir. AFAD ve ’a ait unsurlar ile Özgür Suriye Ordusu personeli ve sivillere yönelik lojistik faaliyetler kesintisiz olarak sürdürülmüştür. Hudut bölgemizde güvenlik riski doğuran Suriye kuzeyinde, icra edilen harekâtına destek veren Türk Silahlı Kuvvetleri, bölgede yaşayan sivil halkın zarar görmemesi için her türlü tedbiri almakta ve bu konuda azami hassasiyet göstermektedir.”

İlgilinizi Çekebilir:  Kalamun’da tahliyeler başladı

 

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın