TSK: El Bab’da 15 hedef vuruldu

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 14 Kasım 2016 | 14 Safer 1438 Pazartesi 13:46

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden yapılan açıklamada, hava operasyonu kapsamında iki komuta kontrol merkezi, bir cephanelik, iki karargah binası ve 10 savunma mevzisinin imha edildiği belirtildi.

Açıklamada, hava operasyonunun 24 Ağustos’ta başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında düzenlendiği vurgulandı.

Ayrıca, tarafından desteklenen Özgür Ordusu’nun (ÖSO) kasabasına iki kilometre mesafede olduğunu da ifade etti.Fetih Medya

Dört TSK personeli hafif yaralandı

TSK açıklamasında, hava operasyonu kapsamında 15 hedefe 16 taarruz yapıldığını ve bu süre zarfında güçleri tarafından herhangi bir hava harekatının düzenlenmediğini bildirdi.

Açıklamaya göre ayrıca, dün yaşanan çatışmalarda dokuz ÖSO militanı hayatını kaybederken, 52’si de yaralandı.

Ayrıca, El Bab’ın kuzeyinde bulunan Dana bölgesinde, zırhlı bir aracın güdümlü tanksavar roketi ve insan hava aracından da el yapımı patlayıcı ile vurulmasının ardından dört TSK personelinin hafif yaralandığı da bildirildi.

İlgilinizi Çekebilir:  Esad, Washington’un uyarısını dinlemedi

El Bab kasabası, Suriye’de önemli bir geçiş yolunun üzerinde bulunuyor. Burası hem kuzeyden ’in merkezi olarak ilan ettiği ’ya doğru ilerlemek hem de Kürt güçlerin doğu ile batı kantonları birleştirebilmeleri açısından en önemli kavşaklardan birisi olarak biliniyor.

Cumhurbaşkanı Tayyip , 22 Ekim’de Bursa’da yaptığı konuşmada, ’nin Suriyeli muhaliflerle birlikte başlattığı Fırat Kalkanı Operasyonu kapsamında El Bab’a kadar gidileceğini söylemişti.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın