TSK: El Bab’da 15 hedef vuruldu

Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 14 Kasım 2016

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden yapılan açıklamada, hava operasyonu kapsamında iki komuta kontrol merkezi, bir cephanelik, iki karargah binası ve 10 savunma mevzisinin imha edildiği belirtildi.

Açıklamada, hava operasyonunun 24 Ağustos’ta başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında düzenlendiği vurgulandı.

Ayrıca, TSK tarafından desteklenen Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO) El Bab kasabasına iki kilometre mesafede olduğunu da ifade etti.Fetih Medya

Dört TSK personeli hafif yaralandı

TSK açıklamasında, hava operasyonu kapsamında 15 hedefe 16 taarruz yapıldığını ve bu süre zarfında koalisyon güçleri tarafından herhangi bir hava harekatının düzenlenmediğini bildirdi.

Açıklamaya göre ayrıca, dün yaşanan çatışmalarda dokuz ÖSO militanı hayatını kaybederken, 52’si de yaralandı.

Ayrıca, El Bab’ın kuzeyinde bulunan Dana bölgesinde, zırhlı bir aracın güdümlü tanksavar roketi ve insan hava aracından da el yapımı patlayıcı ile vurulmasının ardından dört TSK personelinin hafif yaralandığı da bildirildi.

El Bab kasabası, Suriye’de önemli bir geçiş yolunun üzerinde bulunuyor. Burası hem kuzeyden DAEŞ’in merkezi olarak ilan ettiği Rakka’ya doğru ilerlemek hem de Kürt güçlerin doğu ile batı kantonları birleştirebilmeleri açısından en önemli kavşaklardan birisi olarak biliniyor.

İlgilinizi Çekebilir:  Siyonist işgal güçleri, Türkiye’den dönen yüksek lisans öğrencisini tutukladı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 22 Ekim’de Bursa’da yaptığı konuşmada, Türkiye’nin Suriyeli muhaliflerle birlikte başlattığı Fırat Kalkanı Operasyonu kapsamında El Bab’a kadar gidileceğini söylemişti.

Fetih Medya – Haber Merkezi

 

Bir Yorum Yazın

    • Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?