TSK: 184 DAEŞ hedefi vuruldu

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 30 Ocak 2017 | 2 Cemaziyelevvel 1438 Pazartesi 08:44

’dan yapılan açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, 24 Ağustos 2016 tarihinde başlatılan “Fırat Kalkanı Harekâtı” ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları ve Sözleşmesinin 51’inci maddesinde yer alan Meşru Müdafaa Hakkı ile ’nin ’le mücadeleye yönelik almış olduğu kararlar çerçevesinde sürdürülmektedir” denildi.

 

Fırat Kalkanı Harekatına destek veren muhalif gruplar tarafından, hedef tespit vasıtaları ile tespit edilen 184 DAEŞ hedefine ateş destek vasıtaları ile atış yapılarak bölgedeki DAEŞ mensublarının faaliyetleri baskı altına alındığı kaydedildi.

 

Türk Hava Kuvvetlerine ait uçaklar tarafından; Bab, Tadif ve Bzagah bölgelerinde tespit edilen 23 DAEŞ hedefine yönelik düzenlenen hava harekâtı sonucunda, barınma maksatlı kullanılan 20 bina, 1 mühimmat deposu ve 2 savunma mevziinin imha edildiği belirtildi.

İlgilinizi Çekebilir:  Çiftlikbank soruşturmasında yeni gelişme: 6 kişi için kırmızı bülten

 

hava unsurları tarafından, Bab ve Bzagah’da bulunan DAEŞ hedeflerine yönelik icra edilen 2 hava harekâtı sonucunda, DAEŞ mensuplarınca kullanılan monteli 1 aracın imha edildiği vurgulandı.

 

DAEŞ’ten alınan bölgelerde muhaliflere destek sağlayan, patlayıcı madde tespit ve imha timleri tarafından 76 EYP imha edildiği, harekâtın başından bugüne kadar, çoğu tuzaklanmış 3 bin 507 EYP ve 55 mayının kontrollü olarak etkisiz hâle getirildiği bildirildi.

                                                         Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Anahtar Kelime: , , , , ,

Bir Yorum Yazın