TSK: 184 DAEŞ hedefi vuruldu

Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 30 Ocak 2017 | 2 Cemaziyelevvel 1438 Pazartesi

TSK’dan yapılan açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, 24 Ağustos 2016 tarihinde başlatılan “Fırat Kalkanı Harekâtı” ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları ve BM Sözleşmesinin 51’inci maddesinde yer alan Meşru Müdafaa Hakkı ile BM’nin DAEŞ’le mücadeleye yönelik almış olduğu kararlar çerçevesinde sürdürülmektedir” denildi.

 

Fırat Kalkanı Harekatına destek veren Suriyeli muhalif gruplar tarafından, hedef tespit vasıtaları ile tespit edilen 184 DAEŞ hedefine ateş destek vasıtaları ile atış yapılarak bölgedeki DAEŞ mensublarının faaliyetleri baskı altına alındığı kaydedildi.

 

Türk Hava Kuvvetlerine ait uçaklar tarafından; Bab, Tadif ve Bzagah bölgelerinde tespit edilen 23 DAEŞ hedefine yönelik düzenlenen hava harekâtı sonucunda, barınma maksatlı kullanılan 20 bina, 1 mühimmat deposu ve 2 savunma mevziinin imha edildiği belirtildi.

 

Koalisyon hava unsurları tarafından, Bab ve Bzagah’da bulunan DAEŞ hedeflerine yönelik icra edilen 2 hava harekâtı sonucunda, DAEŞ mensuplarınca kullanılan silah monteli 1 aracın imha edildiği vurgulandı.

 

DAEŞ’ten alınan bölgelerde muhaliflere destek sağlayan, patlayıcı madde tespit ve imha timleri tarafından 76 EYP imha edildiği, harekâtın başından bugüne kadar, çoğu tuzaklanmış 3 bin 507 EYP ve 55 mayının kontrollü olarak etkisiz hâle getirildiği bildirildi.

İlgilinizi Çekebilir:  Terör örgütü PKK/PYD Afrin'de aile düzenini parçalıyor!

                                                         Fetih Medya – Haber Merkezi

 

Anahtar Kelime: BM, DAEŞ, koalisyon, silah, Suriyeli, TSK

Bir Yorum Yazın

    • Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?