Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

Trump’tan Taliban’a tehdit: Gücümüzü eşi benzeri görülmemiş şekilde kullanacağız

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 12 Eylül 2019 | 13 Muharrem 1441 Perşembe 12:58

ABD Başkanı , 'da barış görüşmelerini iptal ettikten sonra 'a karşı dolu ifadeler kullandı.

, Afganistan'da barış görüşmelerini iptal ettikten sonra Taliban'a karşı tehdit dolu ifadeler kullandı.

11 Eylül saldırılarının 18'inci yıldönümünde, saldırının yaşandığı bölgede gerçekleştirilen anma töreninde konuşan , Afganistan barış görüşmelerine değindi.

"Birkaç gün öncesi için planlanan barış görüşmelerimiz vardı" diyen Trump, bir ABD askerinin Afganistan'da öldürülmesinin ardından görüşmeleri iptal ettiğini belirtti.

Amerika'nın Sesi'nin haberine göre, Trump "Bu saldırıyı güç gösterisi için yaptıklarını sandılar, ancak gösterdikleri şey bitmeyen zayıflıkları oldu" diye konuştu.

Trump, "Eğer herhangi bir nedenle topraklarımıza geri gelirlerse nerede olurlarsa olsunlar oraya gideceğiz ve gücümüzü ABD'nin daha önce eşini benzerini görmediği şekilde kullanacağız. Nükleer güçten söz etmiyorum bile. Başlarına daha önce hiç görmedikleri şeyler gelecek" ifadesini kullandı.

Barış görüşmeleri iptal edilmişti

ABD Başkanı Donald Trump 9 Eylül'de sosyal üzerinden paylaştığı mesajında Taliban ile yürütülen barış görüşmeleri sürecinin durdurulduğunu açıklamıştı.

Taliban, anlaşma için her şey hazırken Trump'ın görüşmeleri iptal ettiğini açıkladığını, bunun en çok ABD'ye zarar vereceğini ve kararın ABD'nin barış karşıtı politikasını ifşa ettiğini ifade etmişti.

Taliban ABD'nin bu kararı aldığına pişman olacağı yönünde bir açıklama yapmıştı.

Kaynak: Mepa News

Link-

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.