Trump’ın zora soktuğu ülkede hayat duracak!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 23 Eylül 2018 | 13 Muharrem 1440 Pazar 06:35

MFI ile anlaşmanın ardında 1-2 gün süren olumlu hava, kurun yeniden yükselmeye başlamasıyla tam bir ekonomik kaos halini aldı. Ekonomik krizle kırılan Arjantin’de Salı günü dev bir var. Greve katılacak işçiler dolayısıyla gün boyunca hiçbir toplu taşıma aracı çalışmayacak. Greve diğer küçük çaplı özel ulaşım araçları sahiplerinin de destek vermesiyle Salı günü hayatın tamamen durma noktasına gelmesi bekleniyor.

Toplu Taşıma Birliği Çalışanları Sendikası Başkanı Roberto Fernndez, “Her defasında fabrikalar kapanıyor. İşsizlik artıyor. Durum her seferinde daha da karmaşıklaşıyor. Hiçbir diyalog yok. sağlam değil. çözüm bulmak için biz sendikalarla bir araya gelmeli” diyerek masaya davet etti. Herhangi bir yıkmak istemediklerini demokrasiyi saygı duyduklarını ama diyalog haklarını sonuna kadar kullanacaklarını duyurdu.

İşçi Sendikası tarafından yapılan genel grev çağrısına pek çok kesimden destek var. Ulaşıma ek olarak, Kamyoncular Sendikası, SMATA (Mekanik İşçileri Sendikası), Bankacılık Çalışanları Sendikası, UoM (Metalurji İşçileri Sendikası), gıda, pasta, ticaret, liman çalışanları, çöp toplama, hava yolları, tekstil, ayakkabı, basın ve dahil pek çok kamu çalışanı greve gidecek. Hastanelerde sadece nöbetçiler göreve devam edecek.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın