Trump’ın Politikalarına Karşı Birlik Çağrısı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 18 Şubat 2017 | 21 Cemaziyelevvel 1438 Cumartesi 11:00

parlamentosu başkan yardımcısı Dr. Ahmed Bahr, bütün kesimleriyle halkından ’nin yeni başkanı ’ın Müslümanlara yönelik olumsuz tutumuyla rejimini destekleyen politikalarına karşı birlik olmalarını istedi.

Filistin parlamentosu başkan yardımcısı Dr. Ahmed Bahr, bütün kesimleriyle Filistin halkından ABD’nin yeni başkanı Trump’ın Müslümanlara yönelik olumsuz tutumuyla işgal rejimini destekleyen politikalarına karşı birlik olmalarını istedi.

’deki El-Umeri Camiinde verdiği Cuma hutbesinde ABD’nin yeni başkanı Trump’ın politikalarına değinen Bahr “ırkçı görüş ve politikalara sahip Trump’ın başkanı olması ve işgalciyi açıkça desteklemesi halkımızın işgalcinin Filistin halkına karşı sürdürdüğü ırkçı uygulamalara karşı ilkeli bir duruş sergilemesini ve göstermesini zorunlu kılıyor” dedi.

Direnişi kucaklayan Gazze’ye kaşı komplo ve tuzakların devam ettiğini, bu tutumu nedeniyle işgalcinin kısa bir zaman dilimi içinde üç kez bölgeye saldırdığını hatırlatan Bahr, “bütün bunları halkımıza yapıyorlar. Çünkü bu halk, toprağını işgal eden ve kutsallarını kirleten işgalciye karşı taşıyor” ifadesini kullandı.

İlgilinizi Çekebilir:  İsrail jetlerinden peş peşe 3 hava saldırısı!

İşgalciden Filistin topraklarını terk etmesini isteyen Bahr, bu topraklar üzerinde bulunduğu müddetçe işgalciye huzur ve güven olamayacağını, bu toprakları kurtarıncaya kadar ona direnmeye devam edeceklerini ifade etti.

Bahr hutbesinde Ramallah yönetiminden düşmanla görüşmeleri ve güvenlik koordinasyonu sonlandırmasını, Filistin halkının direnişini ve intifadasını desteklemesini istedi.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın