Trump’ın Kudüs kararı üzerinden 100 gün geçti: tek çözüm i̇ntifada ve direniştir.

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 16 Mart 2018 | 28 Cemaziyelahir 1439 Cuma 18:06

Siyonist rejimden yana tavrını sürdüren Trump’ın kararı üzerinden 100 gün geçti: tek çözüm i̇ntifada ve direniştir.

Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü Siyonist rejimin başkenti kabul etme kararının üzerinden 100 gün geçerken, karara karşı Arap dünyasıyla uluslararası camianın sinik ve cılız tavrı Amerika ve Siyonist rejimin daha fazla karar alma iştahlarını kabartıyor. Uzman ve gözlemcilere göre, Arap ve İslam dünyası ile uluslararası camianın yeterli tepki göstermemesi sebebiyle, bu konuda tek umut olarak Filistinlilerin karara karşı topyekûn intifada başlatıp göstermeleri kalıyor.

parlamentosu ikinci başkan yardımcısı Hasan Harişe Enformasyon Merkezi muhabirine yaptığı açıklamada “Kudüs kararının üzerinden 100 gün geçerken, ABD Başkanı Donald Trump hâlâ , Arap ve İslam dünyası ve Filistin halkının yanında alan uluslararası camianın iradesine karşı Kudüs’ün Siyonist rejimin başkenti olduğunu savunarak, elçilik binasını bu rejimin kuruluş yıldönümünde Kudüs’e taşıma kararı alarak ve Filistin halkının dönüş hakkını ortadan kaldırmak için ’ya zarar vererek meydan okumaya devam ediyor” dedi.

Harişe, bütün bunlara rağmen Filistin halkının ortaya koyduğu iradeyle bu planları reddettiğini ortaya koyduğunu, planın reddedilmesi noktasında Filistin’de tam bir konsensüs olduğunu söyledi.

Harişe açıklamasında ayrıca, Filistin halkının bütün bu planlara, bölünmeyi ortadan kaldırıp birlik sağlayarak, aktif durumdaki bütün kişi ve grupların iştirakiyle intifadayı her tarafa yayarak, Filistinli kuruluşların 2015-2018 yıllarında yaptığı toplantılarda aldıkları ( rejimini tanıma kararını geri çekme) kararlarını hayata geçirerek, düşmanla güvenlik koordinasyonuna son vererek ve düşmanla her türlü ekonomik bağı koparma konusunda adım atarak karşı koyabileceğini kaydetti.

ile FKÖ’nün işgal rejimini tanıyan kararlarını geri çekmelerini isteyen Harişe, “bunu yaparak dünyaya ne kadar ciddi olduğumuzu göstermemiz gerekir” ifadesini kullandı.

Kaynak: fiem

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın