Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

Trump’ın Fransa özentisi 1.2 milyon dolara patladı!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 10 Temmuz 2019 | 7 Zilkade 1440 Çarşamba 15:33

ABD Başkanı Donald ’ın Fransa’ya özenerek askeri geçit törenine çevirdiği 4 Temmuz Bağımsızlık günü kutlamaları 1.2 milyon dolardan fazla paraya patladı.

, askeri geçit törenine dönüştürülen 4 Temmuz Bağımsızlık günü kutlamalarının orduya en az 1.2 milyon dolara mal olduğunu açıkladı.

Pentagon açıklamasında, “Departmanımızın ‘’ya Selam’ (Salute to America) etkinliğine desteğinin toplam maliyeti 1.2 milyon oldu” ifadelerine yer verildi.

BEDEL ÖDEYEN SADECE PENTAGON DEĞİL

Washington Post’un haberine göre, Bağımsızlık günü etkinlikleri için ‘bedel’ ödeyen sadece Savunma Bakanlığı olmadı. Milli Park Hizmeti’nin giriş ücretlerinden elde edilen 2.5 milyon dolarlık gelir de etkinliğin düzenlenmesine aktarıldı.

MALİYET ÇOK DAHA YÜKSEK OLABİLİR

Pentagon savaş uçakları için ayrılan fonun askeri hizmetlerin bütçesinden karşılandığını açıkladı.

Bakanlık tarafından açıklanan 1.2 milyon doların tamamının, askeri araçların Georgia’dan Washington’a ikmali için harcanıp harcanmadığı da net değil.

Air Force’a göre, B-2 uçaklarını bir sat boyunca uçurmanın maliyeti 122 bin dolar.Fransa’nın Bastille Günü’ndeki askeri geçit törenine izleyen Trump, bunun 4 Temmuz’a da uyarlanmasını istemişti.

İlk başta bu isteği ‘maliyetli olduğu’ gerekçesiyle reddedilen Trump, bu hayaline bu yıl kavuştu.

Washington’daki kutlamalar kapsamında 70 ton ağırlığındaki Abrams tankları ve üretimine 1940’larda son verilen Sherman tankları, Lincoln Anıtı’nın arkasındaki yolda konuşlandırıldı.

Trump, 70 yılın ardından Lincoln Anıtı önünde Amerikalılara seslenen ilk olarak kayıtlara geçerken, konuşması sırasında orduya ait bazı uçaklar gösteri uçuşu yaptı.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.