Trump’ın danışmanı 15 Temmuz’da laik darbe sevincine boğulmuş!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 21 Kasım 2016 | 21 Safer 1438 Pazartesi 17:59

Başkanı seçilen Donald ’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı olarak atanan Michael Flynn’in akşamı girişimi esnasında yaptığı skandal bir konuşma ortaya çıktı.
Flynn 15 Temmuz gecesi yaptığı konuşmasında “ budur ve alkışlanmayı hak ediyor” dedi.

ABD seçiminden bir gün önce Gülen’in iadesi hakkında bir yazı yazmasıyla dikkat çeken ve ABD Başkanı seçilen Donald Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı olarak atanan Michael Flynn’in 15 Temmuz akşamı darbe girişimi esnasında yaptığı skandal konuşma ortaya çıktı.

Flynn konuşmasında içinde darbe yapanlar içinde olan yakın bir dostu ile sürekli irtibat halinde olduğunu söyledi.

Flynn, darbenin başarılı olması yolundaki ümidini açıkça belli ediyor. O sırada ‘bildirisini açıklayan darbe cuntasını kendisini seküler olarak tanıttığını’ söyleyen Flynn, bu darbe girişiminin alkışlamasına alkış ile cevap veriyor. Ama henüz darbenin başarılı olup olmadığının belli olmadığını da sözlerine ekliyor.

İlgilinizi Çekebilir:  ABD Donanmaları göçmen kampı olacak

Flynn, 15 Temmuz akşamı yaptığı konuşmada şunları söylüyor:

“Muhtemelen çoğunuz bilmiyor. Şu an ’de bir darbe oluyor. Ben de bizimle eğitim görmüş çok yakın bir arkadaşımla görüşüyordum devamlı olarak. Türk Ordusu içinde bulunan. Türk Ordusu başarılı olacak mı değil mi bilmiyorum ama izleyenler bilir ki Türk Ordusu birçok yıldır baltalandı şimdiye kadar. Seküler olan bir ülkenin Obama’ya yakın olan ’ın altında tekrar İslamcılığa kayışını gördük. Ondan dolayı ne olacağını görmek çok heyecan verici. Türk Ordusundan şimdiye kadar gelen açıklamalardan bir tanesi ile sorumluluklarımızı, ’ye olan sorumluluklarımızı tanıyoruz. Dünyanın bilmesini isteriz ki biz seküler bir ulus olarak görünmek istiyoruz. Önemli olan bu.”

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın