Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

Trump’ın damadı çöldeki Davos’a katılacak

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 21 Eylül 2019 | 22 Muharrem 1441 Cumartesi 09:48

Başkanı Donald ’ın damadı ve Başdanışmanı Jared Kushner’in, Veliaht Prensi ’ın ev sahipliğinde Riyad’da düzenlenecek ‘Geleceğe Girişimi (FII) Konferansı’na katılacağı bildirildi.

Washington Post gazetesinin edindiği bilgiye göre, ‘Çöldeki Davos’ olarak da bilinen FII Konferansı’nın katılımcı listesinde, Kushener’in isminin yer aldığına dikkat çekildi.

Konuyla ilgili bilgi sahibi olan ve ismini vermek istemeyen bir ABD yetkilisi, Washington Post’a Kushner’in konferansa geniş bir ABD delegasyonunun parçası olarak katılacağı bilgisini verdi.

Yetkili, haziranda ABD öncülüğünde -İsrail barışının da görüşüldüğü ve Bahreyn’de düzenlenen çalıştayına, Suudi Arabistan’ın yoğun ilgi göstermesinin Kushner’i oldukça memnun ettiğini ve damadın bundan dolayı Riyad’daki konferansa katılmak istediğini öne sürdü.

Beyaz Saray, söz konusu haberi teyit etmezken, Washington Post’a yaptığı açıklamada, ABD ile Suudi Arabistan arasındaki iş birliği ve başta geçen hafta sonu iki Suudi Arabistan tesisine yapılan saldırı dahil birçok konuda Riyad ile çalışmaya devam edeceklerine vurgu yaptı.

KAYNAK: SPUTNİK

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.