Trump yaptırımlarda el yükseltti: İran ile iş yapan ABD ile yapamayacak

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 7 Ağustos 2018 | 25 Zilkade 1439 Salı 14:39

Başkanı Donald , İran yaptırımlarında açıklamalarının dozunu artırıyor.

ABD Başkanı Donald Trump’ın İran yaptırımlarına dair açıklamaları sürüyor.

Trump, ülkesini çektiği nükleer çerçevesinde askıya alınan İran yaptırımlarının ilk bölümünü yeniden uygulamaya başlamıştı.

İran’ın ABD dolarına erişimini, devlet tahvili satmasını, altın ve diğer değerli madenler ile çelik, alüminyum, kömür gibi metallerle ticaret yapmasını ve yolcu uçağı ya da parçalarını ithal etmesini engelleyen paketi Washington saati ile 00.01 (TSİ 07.01) itibarıyla resmen yürürlüğe girmişti.

ABD Devlet Başkanı konuya ilişkin hesabından bir yaptı. Donald Trump şu ifadeyi kullandı: “İran yaptırımları resmi olarak başladı. Bunlar şimdiye kadar uygulanan en sert yaptırımlar ve Kasım’da bir başka seviyeye yükselecekler. İran ile iş yapan ABD ile iş yapamayacak. Ben dünya barışı istiyorum, bundan başkasını (azını) değil.”

The sanctions have officially been cast. These are the most biting sanctions ever imposed, and in November they ratchet up to yet another level. Anyone doing business with will NOT be doing business with the United States. I am asking for WORLD PEACE, nothing less!

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 7 Ağustos 2018

Kaynak: Mepa News

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın