Trump: “Nükleer kapasitesimizi artırmalıyız”

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 25 Şubat 2017 | 28 Cemaziyelevvel 1438 Cumartesi 03:00

Başkanı , ’nin nükleer kapasitesini genişletmesi gerektiğini söyleyerek, “Nükleer konusunda en tepede olduğumuzu göstermeliyiz” dedi. Trump, ’nın silahların kontrolü anlaşmasına aykırı hareket ettiğini öne sürerek, “ ile

ABD Başkanı Donald Trump, “Dünyada aslında hiç nükleer silah görmek istemiyorum. Ancak nükleer kapasite konusunda hiçbir ülkenin gerisine de düşmeyeceğiz.” dedi.
Trump, ABD’nin nükleer silah kapasitesini genişletmesi ve ‘en tepede’ olduğunu göstermesi gerektiğini söyledi.
Trump’ın gündeminde, Rusya’yla ilişkiler, nükleer silahlar ve ’nin balistik füze denemeleri vardı. Reuters’a konuşan Trump, nükleer silah kapasitesinde ABD’nin geride kaldığını söyleyerek, ülkesinin nükleer silah kapasitesinin genişlemesini ve ‘en tepede’ olduğunu göstermesi gerektiğini söyledi.
Dünyada aslında hiç nükleer silah görmek istemiyorum. Ancak nükleer kapasite konusunda ABD en tepede olmalı.
‘Putin’e söyleyeceğim’
Rusya’yla ilişkiler konusunda da görüşünü bildiren Trump, Rusya’nın silahların kontrolü anlaşmalarına aykırı olarak yeni kruz füzeleri sevk ettiğini ileri sürerek, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmeleri durumunda bu konuyu da gündeme getireceğini belirtti.
Trump ayrıca, Rusya’yla nükleer silahların azaltılması konusunda ‘tek taraflı’ bir anlaşmaya karşı olduğunu belirtti.
‘Kuzey Kore’ye çok öfkeliyim’
Kuzey Kore’nin balistik füze denemeleriyle ilgili ‘çok öfkeli’ olduğunu belirten Trump, buna karşılık ve ’ye füze savunma sistemleri yerleştirebileceklerini, ancak öncelikle konuşacak şeyler bulunduğunu söyledi.
Trump, Çin’in, Pyongyang üzerinde baskı oluşturarak ‘istediği taktirde kolaylıkla Kuzey Kore sorununu çözebileceğini’ söyledi.

İlgilinizi Çekebilir:  Rusya Türkiye’ye temin edilecek S-400'lerin üretimine başladı

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın