Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

Trump: Kendinizi rahat sanmayın yakında ayrılacaksınız

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 19 Mayıs 2019 | 14 Ramazan 1440 Pazar 12:05

Başkanı Donald Trump, Twitter’dan paylaştığı mesajında, “Lütfen kendinizi çok rahat sanmayın yakında ayrılacaksınız!” ifadelerini kullanarak göçmenleri tehdit etti.

ABD Başkanı Donald Trump, göçmenlik reform teklifinin açıklanmasının ardından sosyal hesabı Twitter’dan paylaştığı ile yine göçmenleri hedef aldı.

Trump mesajında, “ dışı olarak ABD’ye gelen tüm insanlar, daha sonraki bir tarihte, kuvvetlerimiz tarafından ve yasalar değiştikçe ülkemizden çıkarılacaktır. Lütfen kendinizi çok rahat sanmayın, yakında ayrılacaksınız” ifadelerini kullandı.

Trump bir diğer mesajında ise, “Sınır Devriyesi Güney Sınırımızda rekor sayıda insanı tutuyor. Birçoğu kötü olan bu insanlar tutuklandı ve evlerine gönderilecek. Güvenlik güçlerimizin kontrolünde bıraktıklarımız kayıt altına alındı ve daha sonra evlerine gönderilecekler.” ifadesini kullandı.

Göçmenlik reform teklifine ilişkin detayları kamuoyuna açıklayan Trump teklifi, “modern dünyanın kıskanacağı” bir sistem olarak tanımlamıştı. Bu sistem sayesinde ABD’ye suçlu ve yasa dışı işlere karışmış insanların gelişinin engelleneceğini iddia eden Trump, “Buraya gelmek için uygun bir vaadiniz varsa hemen kabul edileceksiniz ama bu yoksa hızlı bir şekilde evinize geri gönderileceksiniz” diye konuşmuştu.

Orta ’dan ABD’ye ulaşmak için yola çıkan 7 binden fazla kişinin yer aldığı göçmen konvoyu, geçen yıl aralık ayında topraklarında ilerleyerek kuzeydeki sınır kenti Tijuana’ya ulaşmıştı. ABD sınır muhafızları geçen ay sınırı geçmeye çalışan, aralarında çocukların da olduğu göçmenlere göz yaşartıcı gazla müdahale etmişti.

ABD Başkanı Donald Trump, Orta Amerika’dan ABD’ye ulaşmak için yola çıkan göçmen konvoyundan hiç kimsenin, mahkeme emri olmadan ülkeye alınmayacağını belirtmişti.

Amerika ve Meksika hükümetleri arasında varılan “Meksika’da Kal” mutabakatı kapsamında, Meksika üzerinden ABD’ye başvurusu yapan üçüncü ülke vatandaşlarının başvuru işlemleri sonuçlanana kadar sınır kenti Tijuana’da ikamet etmesi öngörülmüştü.

Meksika Göç Komisyonu Başkanı Tonatiuh Guillen 29 Ocak’ta yaptığı açıklamada, hükümetin 1 Aralık 2018’den bu yana çoğunluğu Orta Amerika ülkelerinden 3 bin 983 göçmene geçiş vizesi verdiğini duyurmuştu.

Kaynak: Haber

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.