Trump için 200 milyon dolarlık devir teslim töreni

Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 21 Ocak 2017

ABD‘nin 45. Başkanı seçilen Cumhuriyetçi Donald Trump, bugün Kongrenin bahçesindeki devasa yemin töreninin ardından 8 yıldır Beyaz Saray’da oturan Demokrat Barack Obama‘dan görevi devraldı.

 

 

Fetih Medya

8 Kasım’da gerçekleştirilen 58. başkanlık seçimlerinden zaferle çıkan Trump’ın görevi devraldığı tören için başkent Washington’daki yapılan hazırlıklar , 200 milyon dolara mal oldu.

 

ABD Kongresinin bahçesindeki yemin töreni hazırlıklarında sona gelinirken Trump’ın konuşmasını yapacağı sahnedeki titiz çalışmalar dikkat çekti. Belli kategorilere ayrılan dev sahnede farklı renkteki biletlere sahip konuklar için ayrı bölümler hazırlandı.

Ayrıca Kongre civarındaki birçok yerin özel güvenlik bariyerleriyle kapatıldığı ve sinyal kesicilerin bulunduğu çok sayıda aracın farklı mekanlara konuşlandırıldığı görüldü. Yetkililer, bugün sabah 06.00’da güvenlik kapılarının açılacağını ve binlerce insanın alana girebilmek için uzun kuyruklar oluşturduğunu  ifade etti.

Fetih Medya  Fetih Medya

Beyaz Saray’da 8 yıldır oturan Demokrat Obama’nın ardından göreve geçen Cumhuriyetçi Trump’ın ilk günden itibaren hem iç hem de dış politikada atacağı adımların tüm dünya tarafından yakından takip etti.

Fetih Medya  Fetih Medya  Fetih Medya

Hispanikler endişeli

Tören alanı, kortej eşliğinde Trump ve ekibinin geçiş yapacağı Pensilvanya Caddesi ve Beyaz Saray’daki son hazırlıkları yerinde takip eden AA ekibi, yeni dönemle ilgili olarak farklı toplumsal kesimlere mensup kişilere mikrofon uzattı.

İlgilinizi Çekebilir:  İranlı Sünni cihat grubu Ensaru'l Furkan'dan liderine taziye

Virginia’da yaşayan elektrik teknisyeni James Gaucho (26), Trump döneminden korktuğunu, çünkü kendisi gibi Hispanik kökenlilerin “suçlu” gibi görüldüğünü ifade etti. “Ben burada bir göçmenim, bugüne kadar hiçbir suça bulaşmadım. Ancak toplumun belli bir kesimi bize çok kızgın ve bu gerçek bir tehdit.” şeklinde konuştu.

16 yıldır Maryland’de yaşayan Hispanik kökenli Andrea Lucas (31) da benzer düşünceleri dile getirerek, Trump’ın, ülkede sayıları 11 milyonu bulan yasa dışı Hispanik göçmenleri sınır dışı etme önerisinden hoşnut olmadığını anlattı.

Fetih Medya – Haber Merkezi

 

Anahtar Kelime: abd, Çin, DAEŞ, trump, youtube

Bir Yorum Yazın

    • Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?