‘Trump, disiplinsiz biri’

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 8 Aralık 2018 | 1 Rebiülahir 1440 Cumartesi 16:52

ABD’nin eski Bakanı Rex Tillerson, ABD Başkanı Donald Trump’ı ‘disiplinsiz’, ‘okumayı sevmeyen’, ‘detaylara bakmayı sevmeyen’ biri olarak tanımla

 

Amerikan CBS televizyonuna konuk olan eski , Bob Schieffer’e Trump’ı anlattı.
Tillerson, Trump’ çalışmasına ilişkin “Benim için zor olan şey, disiplinli, oldukça süreç odaklı ExxonMobil şirketinden gelip oldukça disiplinsiz, okumayı sevmeyen, brifing raporlarını okumayan ve birçok şeyin detaylarına bakmayı sevmeyen ve sadece ‘ben buna inanıyorum’ diyen bir adamla çalışmaktı” ifadelerini kullandı.

Trump’ın genellikle içgüdüleriyle ettiğini ve bunun da zaman zaman fevrilik gibi göründüğünü anlatan Tillerson, “Fevri davranmak istemiyor aslında. Gerçekten içgüdüleri ile etmeye çalıştığını düşünüyorum.” diye konuştu.

Tillerson “Çok sık bir şekilde Başkan ‘bunu yapmak istiyorum ve şöyle yapmak istiyorum’ derdi. Ve ben de ona ‘Sayın Başkan ne yapmak istediğinizi anlıyorum ama bunu yapamazsınız, bu kanunları ihlal ediyor’ derdim.” ifadesini kullandı.
Trump’ın kullanımını da eleştiren , Amerikan halkının Trump’ın sosyal paylaşımlarıyla yetinmesinin kendisine rahatsızlık verdiğini belirtti.

Trump’tan Dışişleri Bakanı Tillerson’a: IQ testlerimizi karşılaştırıp kimin akıllı olduğunu görelim

Eski Exxon Mobil Üst Yöneticisi Tillerson, Trump’ın ilk kabinesinde dışişleri bakanı olarak bir yılı aşkın süre görev yaptı. Trump ile özellikle ve Körfez ülkeleri politikalarında sık sık çatışan Tillerson, Trump tarafından 13 Mart’ta görevinden alınmıştı. Trump’ı “moron” diye tanımladığı da iddia edilen Tillerson’ın yerine İran karşıtlığıyla tanınan ve o tarihte Direktörlüğü görevini yürüten Mike Pompeo getirilmişti.

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın