Trump, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşecek, Prens Selman ile görüşmeyecek

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 28 Kasım 2018 | 20 Rebiülevvel 1440 Çarşamba 00:32

Arjantin’de hafta sonu gerçekleştirilecek G20 Zirvesi öncesinde Beyaz Saray’da düzenlenen basın toplantısında Beyaz Saray Ulusal Danışmanı John Bolton, ’ın programını ve ikili görüşmelerine ilişkin takvimini değerlendirdi.

Bolton, Başkanı Trump’ın kapsamında Arjantin, Çin, Rusya, , , Hindistan ve liderleriyle bir araya geleceği bilgisini paylaşarak, ile de ikili bir görüşme yapacağını bildirildi.

“MBS İLE İKİLİ GÖRÜŞME PLANI YOK”

Suudi Cemal Kaşıkçı cinayetinin ardından Trump’ın, MBS ile Arjantin’de görüşüp görüşmeyeceğine ilişkin soruya ise Bolton, “Hayır. Şu anda Başkanın ikili görüşmeleri tamamen dolu durumda, size az önce bu görüşmeleri sıraladım zaten.” şeklinde yanıt verdi.

Bolton ayrıca, Kaşıkçı cinayetine ilişkin ses kaydını dinleyip dinlemediği hakkındaki bir soru üzerine, “kaydı dinlemediğini, Arapça olduğu için dinlese bile anlamayacağını ancak kaydın dökümünü okuduğunu” söyledi.

Daha sonra kürsüye gelen Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders ise resmi programı dışında Trump ile MBS’nin bir araya gelme ihtimalinin olup olmadığına ilişkin, “bu ihtimali göz ardı edemeyecekleri” değerlendirmesini yaptı.

Sanders’ın bu açıklaması, ikili görüşme şeklinde olmasa bile Trump ile MBS’nin bir araya gelebileceği ihtimaline “yeşil ışık yaktığı” şeklinde yorumlandı.

Sanders ayrıca, “Kaşıkçı konusunda henüz nihai delilleri (sonuçları) görmedik. Yeni delilleri gördükçe ona göre değerlendirmelerimizi yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın