Timehop veritabanı hack’lendi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 10 Temmuz 2018 | 26 Şevval 1439 Salı 09:57

Instagram, ve gibi platformlarındaki eski fotoğrafları ve paylaşımları yıllar sonra dahi tekrar hatırlamak için kullanılan nostalji uygulaması Timehop’un veri tabanı ’lendi. 21 milyon kullanıcının kişisel verileri tehlike altında.

 

Bir tür nostalji uygulaması olan Timehop, kullanıcısı olduğunuz takdirde sosyal platformlarındaki faaliyetlerinizin geçmişini tutuyor. Böylece yıllar önce hangi gün ne paylaştığınızı dahi öğrenebiliyorsunuz.

Popüler uygulamanın arkasındaki şirket, 4 Temmuz günü bir ihlali olduğunu ve 21 milyon kullanıcının kişisel verisinin tehlikede olabileceğini duyurdu. Bu rakamın 4.7 milyonu ise hesabına numarasını ekleyen kullanıcılardan oluşuyor. numaralarıyla birlikte e-mail adresleri de açığa çıktı.

Timehop’un yaptığı açıklamaya göre kullanıcıların Twitter, Facebook ve Instagram gibi sosyal medya uygulamalarındaki geçmiş paylaşımları güvende. Çünkü bu platformlardaki gönderilere ulaşmak için kullanılan, güvenlik açığı sırasında çalınmış olabilecek ‘token’lar devredışı bırakılmış.

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın