Timaş Yayınlarından Büyük Ayıp!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 30 Nisan 2019 | 25 Şaban 1440 Salı 02:52

4 yıl önce Boğaziçi Üniversitesi’nde yaptığı konuşmanın bir gazeteci tarafından edilmesinin ardından Kemalist mahfillerce linçe tabii tutulan Hamza A. Tzortzis’in yayıncısı TİMAŞ yaptığı açıklama ile linçe boyun eğdi.

 

Düşünce özgürlüğü kategorisinde değerlendirilecek üstelik de her ’ın kabul edeceği hakikatleri dile getiren Hamza A. Tzortzis’in konuşmasına yönelik Kemalist cenahtaki vaveyla Timaş yayınlarını harekete geçirmiş durumda.

Gölgesinden korkmanın tipik örneğini gösteren Timaş yayınları Hamza A. Tzortzis’in kitabını basmamaya karar verdiğini basın açıklamasıyla duyurdu.

TİMAŞ, sosyal hesabından yaptığı açıklamada Tzortzis’in konuşmasından yeni haberdar olduklarını belirterek Tzortzis’in “Hakikatin İzinde: Bilim Ateizm” isimli kitabın yayımını durdurduklarını ilan ettiler. Timaş’ın iptale gerekçe olarak evrensel haklarından da bahsetmesi ise açıklamanın şaşırtan kısmıydı.

Ne diyelim? Sevinin Kemalistler, Timaş Yayınlarından artık gönül rahatlığıyla kitap alabilirsiniz!

*

Timaş’ın açıklaması:

Fetih Medya

Ne Olmuştu?

Yunan asıllı ve İngiltere’de ikamet eden bir akademisyen olan Hamza Andreas Tzortzis, İslam’ şereflendikten sonra birçok kitap yazmış ve davetçi kimliğiyle ’de de tanınan bir şahsiyete dönüşmüştü. “Hakikatin İzinde / Din, Bilim ve Ateizm” kitabı Timaş tarafından Türkçeye çevrilmiş ve yayın aşamasındaydı.

Kitabının Türkçeye çevrilmesini içine sindirmeyen Kemalistler Hamza Andreas Tzortzis’in bundan 5 yıl önce Boğaziçi İslam Araştırmalar Topluluğu (BİSAK) tarafından Boğaziçi Üniversitesi’nde verdiği bir konferansı gündeme getirerek kara propaganda faaliyeti yürütmüştü. Türkiye’de yayınlanan Şalom gazetesinin genel yayın yönetmeni ve başyazarı İvo Molinas tarafından atılan bir twetle “Bu konuşmayı yapan kimdir?” diye kışkırtıcı bir soru sorulmuş ve Hamza Andreas Tzortzis haline getirilmişti. Kemalistlerin bu tepkisi karşısında aciz davranan Timaş bahse konu videoya atıfla Hamza A. Tzortzis’in kitabının yayınını durdurduklarını ilan etti.

 

Fetih Medya

 


Kaynak: Haksöz

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.