Terör örgütünün planı ortaya çıktı!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 16 Temmuz 2018 | 3 Zilkade 1439 Pazartesi 19:06

örgütü PKK’nın uzantısı ’nin omurgasını oluşturduğu Suriye Demokratik ’nin Suriye’de bir kurma amacında olduğu ortaya çıktı.

Omurgasını ’nın Suriye kolu YPG’nin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri’nin (SDG), Suriye’de ettiği topraklarda bütünlüğü olan bir yönetim kurmayı hedefledikleri ortaya çıktı. Eğer başarılı olursa terör örgütü kuzey ve doğu Suriye’de bir yönetim halini alacak.

’nin desteklediği ve DAEŞ’e karşı oluşturulan fakat terör örgütü unsurlarının yer aldığı oluşumun Suriye topraklarının dörtte birini yönetmesinin gündemde olduğu ifade edildi.

Reuters’a açıklama yapan yetkililerden İlham Ahmed, “Bu, değişik bölgeler arasında eşgüdüm kurmak için bir yönetim çünkü bütün bölgelerdeki ihtiyaçlar ve hizmetler arasında boşluklar var” derken girişimle ilgili değerlendirmelerin henüz başlangıç aşamasında olduğunu dile getirdi.

Terör örgütünün yönetmen istediği bölge içerisinde DAEŞ’in bir dönem üssü olan ve sınırındaki Deyrizor vilayeti de dahil olmak üzere birçok yerleşim birimi yer alıyor.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın