Terör örgütü PKK Afrin’e saldıracak!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 18 Haziran 2018 | 4 Şevval 1439 Pazartesi 13:03

Barzani’ye yakınlığı ile bilinen Rûdaw, PKK’nın ’de ’e yönelik saldırı hazırlığı içerisinde bulunduğunu belirtti.

PKK’nın Suriye kolu ve ABD’nin bölgesel müttefiki SDG’nin, TSK’nın terörden arındırdığı Dalı bölgesine saldırı hazırlığı içinde olduğu belirtildi. ’ta Barzani’ye yakınlığı ile bilinen Rûdaw, PKK’nın ’de olası bir saldırı hazırlığında bulunduğunu ifşa etti.

Afri̇n’e saldırı

TSK’nın 20 Ocak tarihinde başlattığı ve destansı bir mücadele ile terörden arındırdığı Afrinbölgesi, PKK’nın yeniden iştahını kabartıyor. Bölgede 5 bin’e yakın kayıp veren ve arkasına bakmadan kaçan PKK’nın Afrin’i yeniden ele geçirebilmek için bölgeye saldırı hazırlığında olduğu belirtildi.

Zeytin Dalı Harekatı’nın çakması “Cizre Fırtınası” isimli bir ile hazırlandığı belirtilen PKK’nın özellikle Türkiye’ye sızmalarda kritik öneme sahip olan Kuzey Suriye’yi yeniden ele geçirebilmek için hazırlık halinde olduğunu Rûdaw belirtti.

da hedef

PKK’nın küstah planları bununla da sınırlı değil. Zeytin Dalı Harekatı’ndan önce ilk olarak terörden arındırılan ve huzurun, refahın hakimiyet sürdüğü El Bab’ın da yeniden ele geçirilebilmek amacıyla saldırı planlarına dahil edildiği belirtiliyor.

Söz konusu kaynak SDG’nin devletleri ve yerel yönetimle yaptığı görüşmelerin ardından Afrin, ve Azez’de geniş çaplı bir başlatacağı ve bu hazırlığının el Bab’ı da kapsayabileceği iddia edildiğini kaydetti.

TSK bölgede güven veri̇yor

PKK’nın saldırı planları ifşa olurken, TSK’nın bölgede bulunması hem yerli halka hem de PKK’nın zulmünden kurtulanlara umut ışığı oluyor. Bölge PKK’dan temizlendiğinden bu yana refah seviyesi günden güne artarken, Mehmetçik’in bölgedeki sağlam otoritesi de PKK’ya gözdağı veriyor. Öyle ki PKK en çok kaybını bu bölgede vermişti.

Fetih Medya

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın