Termanin şehrindeki Muhalif gruplar tek bir komutada birleşti (Beyanat Çevirisi)

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 18 Aralık 2016 | 19 Rebiülevvel 1438 Pazar 12:03

’de İran, ve ordularının katliamı, Muhalif gruplar arasındaki görüşmelerini hızlandırdı.

Birkaç haftadır yoğunlaşan görüşmeler sonucunda, Suriye’deki en etkin örgütleri olan Şam’ın Fethi Cephesi, Ahraruş Şam ve Feylakuş Şam dahil olmak üzere 14 hareketi birleşme konusunda anlaştı. Yeni kurulan birliğin tevhid sancağı bayraklı olacağı ve adının Heyetu’l İslamiyye olacağı bildirildi.

Öte yandan Termanin şehrindeki Muhalif gruplar da birleşme kararı aldı. Yeni oluşumda genel emir Ebu Hamza önderliğinde Termanin’de tek bir komutadan gruplar yönlendirilecek.

Yayınlanan tercümesini Fetih Medya sunar:

* * *

“Allah’ın ipine sarılın ve ayrılığa düşmeyin. Allah’ın sizin üzerinize olan nimetlerini hatırlayın. Öyle siz birbirinize düşmanken kalplerinizi birleştirdi. O’nun fazlı keremiyle kardeşler oldunuz.”

“Kendi aranızda çekişip, ayrılığa düşmeyin. Sonra o sebepten dolayı korkuya kapılırsınız da gücünüz, kuvvetiniz gider. Sabredin, muhakkak ki Allah sabredenlerle beraberdir.”

İlgilinizi Çekebilir:  HTŞ'nin Türkmen Dağı Operasyonu [Video]

İslam ümmetinin Şam diyarının yaşamış olduğu bu zor şartlar ve üzerine planlana uluslararası komploların gölgesinde Allah’ın (birleşin) emrini yerine getirmek, Müslümanların mücahidlerden olan isteklerine karşılık olarak, biz İdlib’in Termanin kentindeki mücahid gruplar olarak, tek bir çatı altında birleşme kararı aldığımızı ilan ediyoruz.

Şam diyarındaki mücahid cemaatlerin emirlerini Allah’ın ipine sarılarak, aralarındaki ihtilafları bitirerek ve şuanki sahip oldukları grupların isimlerinden soyutlanarak, tek bir komutan (emirin) arkasından gitmek suretiyle birleşmeye çağırıyoruz.

Termanin kentindeki bu yeni oluşuma emir olarak, kardeşimiz Ebu Hamza’yı seçmiş bulunuyoruz.

Açıklamanın altında imzası olanlar:
Fethu’ş Şam
Ahraruş Şam
Suvvar-uş Şam
Feylak-uş Şam
Şer-i büro
Şura Meclisi başkanı

Fetih Medya

Tercüman: Enes Türkmenoğlu

Fetih Medya – Özel Haber 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın