Telefonlarının dinlendiği iddialarına Trump’tan yanıt!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 25 Ekim 2018 | 16 Safer 1440 Perşembe 15:44

’ın adlarının açıklanmasını istemeyen Amerikalı yetkililere dayandırdığı haberinde, Beyaz Saray’daki sabit hattını kullanması yönünde baskı yapılan ’ın Iphonelarından vazgeçmediği ve eski dostlarıyla hasbıhal etmek i çin akıllı telefonlarını kullanmayı sürdürdüğü belirtildi.

Habere göre, istihbarat raporları, Trump’ın bu telefon görüşmelerinin sıklıkla Çinli ve casusların dinlemesine takıldığına, Çinlilerin bu görüşmelerden ABD Başkanı ve Washington yönetimini etkileyecek bilgi edindiğine işaret ediyor.

İstihbarat birimlerinin, ve Çin’in, Trump’ın cep telefonuna yabancı hükümetlerden ve yetkililerden gelen aramaları gizlice dinlediğini öğrendiği, Çinlilerin bu dinlemelerden edindikleri bilgiyi, ABD ile süregelen ticaret savaşının daha da büyümemesi için kullanma arayışında olduğuna kanaat getirildiği belirtildi.

Beyaz Saray yetkililerinin ABD Başkanı’nın eski dostlarıyla gizli bilgileri konuşmaktan kaçındığını ümit ettiği de kaydedildi.

TRUMP YALANLADI

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, Times’ın çıkardığı bu haberi yalanlayarak, “NYT, telefonlarımın dinlendiğine dair, düzeltmeye bile vaktimin olmadığı uzunlukta ve sıkıcılıkta bir kaleme almış. Ben sadece telefonlarını kullanıyorum, bir tane de telefonu olarak kullandığım telefonum var. Hikaye çoook yanlış” dedi.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın