TBMM Genel Kurulunda ‘Gezi olayları’ tartışması

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 29 Kasım 2018 | 21 Rebiülevvel 1440 Perşembe 22:04

- Genel Kurulunda, Çevre Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Teklif’in görüşmeleri sırasında ‘Gezi olayları’ tartışması yaşandı

TBMM Genel Kurulunda, Çevre Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Teklif’in görüşmelerinde, “Gezi olayları” tartışması yaşandı.

Mersin Ali Mahir Başarır, “çevre, ülke, daha eşit bir için 5 yıl önce meydanlarda olan Gezi kahramanlarına hakaret edildiğini” öne sürdü.

Gezi’nin ülkenin onuru olduğunu savunan Başarır, “O insanlar ülkenin geleceğine ışık tutmak istemişlerdir. Onların CV’lerinde FETÖ, Menzil yok, Müslüm Gündüz yok, Mustafa Kemal’in bağımsızlık ruhu var.” dedi.

Başarır’ın Gezi olaylarına yönelik sözlerine AK ’li tepki gösterdi.

Başkanvekili Özlem Zengin sataşma gerekçesiyle söz alarak, Gezi’nin başlangıç noktasının iyi niyetli olabileceğini ancak terörizmin doruk noktası olduğunu belirtti.

Kendilerinin de doğayla ilgili hassasiyetlerinin olduğunu kaydeden Zengin, “Bütün dünyanın günlerce haber yaptığı, uluslararası kamuoyunun Türkiye üzerinde oyun oynadığı bir şeyi sahipleniyorsunuz. Yazıklar olsun.” dedi.

Gezi’de yapılan vandallıkların görülmemesi halinde Gezi’nin neresinin doğru, neresinin yanlış olduğunu hatırlatmaları gerektiğini söyleyen Zengin, “Günün sonunda oraya bir teröristin resmi asılmışsa insan onu savunurken hiç olmazsa oraya bir şerh koyar, bir noktaya kadar savunur, bir noktasına itiraz eder. Ben ve arkadaşlarım sonuna kadar özgürlükten yanayız ama terörizmden yana değiliz.” diye konuştu.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un konuşmasında, “Biz Gezi’de çocukların yanındayız, siz onları öldürenlerin yanındasınız.” ifadesine itiraz ettiğini belirten Zengin, bir anne olarak, hiçbir çocuğun, hiçbir nedenle işlerken dahi öldürülmesine izin veremeyeceğini anlattı.

Zengin, varsa hukuken cezalandırılacağını dile getirerek, “Çocuk olmak tek başına masumiyet karinesi getirmez. Çocuklar da maalesef suç işleyebilirler. İnsanlar, çocuklar, kadınlar masumsa her daim yanındayız, hukuktan yanayız.” değerlendirmesinde bulundu.

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın