Tarihler belli oldu!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 29 Kasım 2018 | 21 Rebiülevvel 1440 Perşembe 16:56

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ile ABD Başkanı Donald Trump, Arjantin’de gerçekleşecek olan G-20 zirvesinde bir araya gelecek.

İki liderin görüşme saati de belli oldu. Yapılan açıklamaya göre; Erdoğan ile Trump arasındaki görüşme saat 22.00’de gerçekleşecek.

İki dün de telefonda görüşerek, ikili ilişkileri değerlendirmiş, Arjantin’de görüşme kararı almıştı.

Cumhurbaşkanı , Arjantin’de ABD Başkanı Donald Trump’ Münbiç konusunu görüşeceklerini bildirdi.

Rusya Devlet Başkanı Putin ile de 1 Aralık Cumartesi günü bir araya gelecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30 Kasım-1 Aralık tarihlerinde Arjantin’in sahipliği yapacağı G20 Liderler ’ne katılacak ve iki ülke arasındaki ziyaret trafiğine yenisi eklenecek.

Arjantin eski Devlet Başkanı Cristina Fernandez de Kirchner de 20-21 Ocak 2011’de Türkiye’yi ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başbakanlığı döneminde 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’na ev sahipliği yapacak şehrin belirlendiği 125. Uluslararası Olimpiyat Komitesi Genel Kurulu toplantısı vesilesiyle 8 Eylül 2013’te Arjantin’i ziyaret etti.

Türkiye ile Arjantin arasındaki ilişkilerin temeli 1910’da Osmanlı Devleti ile Arjantin arasında ilk konsolosluk protokolünün imzalanmasına uzanıyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasıyla Arjantin ile 1926’da Roma’da imzalanan Dostluk Anlaşması ilişkilere resmiyet kazandırdı.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın