Taliban’dan ‘yetim ve muhtaçlara yardım’ çağrısı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 14 Eylül 2018 | 4 Muharrem 1440 Cuma 13:20

, 'daki ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırılması için çağrıda bulundu.

Taliban, resmi sitesinden bir yayınlayarak ülkedeki ihtiyaç sahiplerine yardım çağrısında bulundu.

Taliban'a bağlı "İhtiyaç Sahipleri, Yetimler ve Engelliler Komisyonu" tarafından yayınlanan ve "tüm İslam alemini" muhatap aldığı belirtilen mesajda yer alan satır başları şu şekilde:

"Afganistan 40 yıldır altında"

– "Hepinizin bildiği üzere sevgili vatanımız Afganistan son 40 yıldır farklı kafirlerin ve vahşi yabancı işgalcilerin direkt saldırılarına ve kanunsuz işgallerine maruz kaldı. Bu talihsiz dert bugün de Amerikan askerlerinin şahsında devam etmektedir.

Devam eden kanlı savaş ve vahşi yabancı işgalcilerin acımasız bombardımanları sebep olduğu diğer felaketlerin yanı sıra kim bilir kaç tane Afgan'ı sakat, yetim ve aciz bıraktı."

"Yardıma muhtaç aileler"

– "Afganistan’ın her tarafında olduğu gibi özellikle İslam Emirliği'nin kontrolü altındaki uzak bölgelerde yardıma muhtaç aileler, yetimler ve zalim kafir güçler tarafından ayrımı gözetmeksizin yapılan bombardımanlar ve saldırılar sonucu engelli olmuş insanlar bulunmaktadır. Bu insanların herhangi bir geliri olmadığı için çok kötü şartlar altında yaşamaktadırlar.

Bu insanların tek umutları, Müslümanların yardımı ve desteğidir. Yapacağınız en küçük yardım dahi kim bilir ne kadar zamandır gülmeyi unutmuş yetimleri yeniden tebessüm ettirecektir.

İslam Emirliği İhtiyaç Sahipleri, Yetimler ve Engelliler Bakanlığı, dünyanın neresinden olursa olsun, bizi düşünen şefkatli Müslümanlar tarafından nakdi veya diğer çeşitlerde ulaştırılan yardımların ve desteklerin gerekli kurallara riayet edilerek ihtiyacı olan insanlara en hızlı şekilde ulaştırılacağını tam manasıyla taahhüt eder."

Afganistan'a insani yardımlar

Afganistan'a ulaşan insani yardımların büyük bir kısmı, ülkenin başkenti ve kuzey kesimler ile sınırlı kalıyor. Afganistan'ın daha yoksul olan güney kesimine ise gerek savaşın yoğunluğu, gerekse bölgede köklü faaliyetlerinin hiç gerçekleşmemiş olması sebebiyle önemli bir ulaşmıyor.

Kaynak: Mepa News

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın