Taliban’dan suikaste ilişkin açıklama

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 2 Mart 2017 | 3 Cemaziyelahir 1438 Perşembe 06:00

Pazar günü İdlib’de Ebu Hayr’a düzenlenen saldırının bir benzeri ’da vilayeti valisine karşı düzenlendi. , Birleşik Devletleri’nin düzenlemiş olduğu suilkaste dair açıklamada bulundu:

“Onların kalleşliklerinin hiçbiri Afgan halkının mertliğini gölgeleyemedi ve kahramanlarını bitiremedi. Daha çok kutlu savaşçılarının sayısını artırdı ve teşviki canlandırdı. Artık onlar bilmeliler ki bu topraklar gerçek sahiplerinindir ve onların işgalcilere papuç bıraktıklarını tarih yazmamıştır. Onların ordularının ne de bir başka füccar güruhun, yahut ayak takımının buna gücü yetmez. Afgan halkının arkasında mazlumların arkasında olan  vardır. Biz O’na güvendik O’na dayandık. Gereklilikleri yerine getirdiğimizde de mükafatı yine ondan bekliyoruz. “

Ayrıca Taliban Kunduz Valisi El-Hac Molla Abdusselam Ahned  için özel bir taziye mesajı yayınladı:

“Mü’minlerden öyleleri vardır ki; onlardan kimi verdiği sözü yerine getirdi. Kimi de, sırasını beklemektedir. Onların sözünde bir değişiklik bulamazsın.” (Ahzab-23)

Taliban İslam Emirliği Kunduz Valisi, güçlü şahsiyet, muhlis adam El-Hac Molla Abdusselam Ahned Amerika’nın hava saldırısı sonucu 26.02.2017’de şehid olmuştur.

Allah’tan geldik ve yine O’na döndüreleceğiz.

Şahadet, Rasullah’ın dahi temenni ettiği yüce bir mertebedir. Ona Ömer, Osman, Ali, Hamza ve diğer başka üstün şahsiyetler (Allah onlardan razı olsun) nail olmuştur. Biz kahraman Molla Abdusselam’ın şehid olmasını ve bu yüce makama ermesini, onun amellerinin Allah katında kabul olduğuna alamet ettiği  zannındayız.(La nüzekki alallahi ehade – Allah katında kimseyi temize çıkarmayız.)

Molla’nın şahadeti nedeniyle vatansever ve onurlu ailesine, kahraman arkadaşlarına, akrabalarına, bütün İslam Emirliği mücahidlerine ve müslüman halkımıza taziyelerimizi sunarız.

İmam Buhari’nin rivayet ettiğine göre:  Bedir Günü Ümmü Harise binti Numan’ın oğlu Rasulullah s.a.v ile berber savaşırken şehid düşmüştü. Ümmü Harise binti Numan Allah Rasulu’ne gelerek   “Oğlum nerededir?”diye sordu.

Rasullullah s.a.v. şöyle dedi:”Şüphe yokki o, Firdevsi Alâ’dadır.”(Buhari)

Allah’tan Allah’ın izniyle şehid olan  Molla Abdusselam’mın şahadeti kabul etmesini, geniş rahmetiyle muamele etmesini dileriz.

Ailesine, geride kalanlara ve İslam Emirliği mücahidlerine sabırla ihsan etmesini ve onlara ecirlerini, sevaplarını ve daha hayırlılarını vermesini dileriz.

Molla Abdusselam Ahned’ın şahadeti en değerli emanettir. Onun şehid olması Emirliğin saflarını zayıflatmıyacak, bilakis daha çok güçlendirip, ülkemizi ve dinimizi savunacak yüzlerce genci öne çıkartacaktır.

Molla Ahned, binlerce mücahid yetiştirdi. Onların hepsi Allah’ın izniyle yolunu sürdürecek, bütün güçleriyle ülkelerini, dinlerini ve özgürlüklerini savunacaklardır.

Şehid Molla Abdusselam bütün ihlası, sadakati, itaati, muhabbeti, sıkıntılara katlanışı ve hayatındaki sabrı ile İslam Emirliğine büyük hizmetler etti.

Hayatının son anına kadar görevini en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştı. (Biz ondan razıyız.)

İslam Emirliği onun kahramanlıklarını ve fedakarlıklarını asla unutmayacaktır.  Şehid Molla Abdusselam Ahned ismi kendisinden sonra gelecek bütün mücahid nesillere örnek olarak aktaracaktır.

 

Afganistan İslam Emirliği
M – 27.02.2017
H – 30.05.1438

Fetih Medya – Özel Haber

Fetih Medya  Fetih Medya Fetih Medya

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın