Taliban’dan ‘Molla Birader’ açıklaması

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 26 Ekim 2018 | 17 Safer 1440 Cuma 11:50

, kurucu isimler arasında gösterilen Molla Birader'in bırakılmasıyla ilgili olarak bir yayınladı.

Hareketin kurusu isimleri arasında gösterilen Hacı Molla Abdulgani Birader Ahund'un 'da tutulduğu hapishaneden serbest bırakılmasıyla ilgili olarak Taliban'a bağlı tarafından bir açıklama yayınlandı.

ile yapılan müzakereler sonucu Molla Birader'in serbest bırakıldığı yönünde iddiaların artması sonucu Hareketin bu şekilde bir açıklama yaptığı düşünülüyor.

Taliban, önceki açıklamalarında Molla Birader'in serbest kaldığını doğrulamıştı.

Hareketin resmi kanalları üzerinden yayınlanan açıklamada geçen bazı ifadeler şu şekilde:

"Eski İslam Emirliği Emir Vekili Muhterem Hacı Molla Abdulgani Birader'in Pakistan elinde dokuz sene geçirdikten sonra hapisten serbest bırakılmasını büyük bir sevinçle ilan ediyoruz.

İslam Emirliği tüm milleti, mücahidlerini ve destekçilerini bu münasebetle kutluyor ve Hacı Molla Abdulgani Birader'e İslam'ın hizmetinde uzun bir ömür için dua ediyor.

Gerçek şu ki İslam Emirliği liderleri ve cihadlarında büyük sınavlar ve musibetlerle imtihan edildi fakat onların sabır, sebat ve zorlukları kabullenişleri yolunda ve özgürlük uğrundaydı ve bunlar gurur duyulacak şeylerdir.

Tüm Müslümanların mutluluğu için bahsetmeyi gerekli sayıyoruz ki Muhterem Hacı Molla Abdulgani Birader Ahund'un sağlığı iyi ve serbest kalması herhangi bir tür yahut uzlaşmanın sonucu değildir, bundan ziyade yalnızca mazlum milletin duaları ile yüce Rabbin yardımı ve keremi sayesindedir."

Kaynak: Mepa News

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın