Taliban’dan intikam yemini: Batı’nın uşakları bizi bekleyin

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 10 Nisan 2018 | 24 Recep 1439 Salı 18:18

Taliban kaynakları tarafından yayınlanan videoyla ’da hedef alınana medresenin intikamının alınacağını ifade edildi.

Taliban kaynakları tarafından yayınlanan yeni videoyla Kunduz’da hedef alınana medresenin intikamının alınacağını ifade edildi.

Taliban’a bağlı “Al Hijrat” organı tarafından ağları üzerinden edilen videoda Taliban güçleri, destekli Kabil hükümetine bağlı hava araçları tarafından Kunduz’da gerçekleştirilen katliamla ilgili “intikam yemini” etti.

Yayınlanan yaklaşık 13 dakikalık videonun büyük bir kısmında Kunduz iline bağlı Deşt-i Arçi ilçesinde bir medreseye düzenlenen ve en az 100 sivilin yaşamını yitirdiği ilgili görüntü ve açıklamalar yer alıyor.

“Batının paralı uşakları bizi bekleyin”

Videonun son kısmında Kunduz’daki saldırıyla ilgili intikam yemini eden Taliban’a bağlı “İstişhadi Tugayları” (fedai eylemi düzenleyen Taliban savaşçıları), “Ey ‘’ ismindeki ’nın paralı uşakları hazır olun, bizi bekleyin! Herkese ibret olacak bir saldırıyla sizi vuracağız. Ki bir daha kimse böyle bir katliama yeltenemesin.” ifadelerini kullandı.

İlgilinizi Çekebilir:  Hindistan'da çocuk tecavüzüne idam geliyor

Fetih Medya

Ayrıca videonun bazı kısımlarında Taliban tarafından ABD ve Kabil hükümetine ait üslere yönelik düzenlenen bomba yüklü araç saldırılarına ait görüntülere yer verilmiş

Fetih Medya

Fetih Medya

Kaynak: Mepa News

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın