Taliban üyesinden toplantı masasında yaylım ateşi: 16 Amerikan komandosu öldü!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 12 Ocak 2018 | 25 Rebiülahir 1439 Cuma 14:05

müttefiki hükümetine bağlı orduda komutanlık rütbesine kadar yükselen üyesi, toplantı sırasında ’li askerleri yaylım ateşine tuttu. ’ın doğusundaki Nangarhar ilinde Taliban tarafından gerçekleştirilen ‘sızma’ saldırısında 16 askerinin öldürüldüğü öne sürüldü.
Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Afganistan’ın doğusundaki Nangarhar ilinin Spin Ghar bölgesinde Kabil hükümeti güçlerine bağlı bir askerin ABD askerlerinin üzerine ateş açması sonucu birçok ABD askeri öldü veya yaralandı.
Aktarılan bilgilere göre ABD destekli Kabil hükümetine bağlı içinde sızma gerçekleştiren ve komutanlık düzeyine kadar yükselen Taliban üyeleri, bir toplantı sırasında ABD’li komandoları yaylım ateşine tuttu.

Fetih Medya
Saldırıyı gerçekleştiren Taliban savaşçılarından biri

Taliban sözcüsü tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada olayın sorumluluğu üstlenilirken, saldırının Taliban’a bağlı ve daha önceden Kabil hükümetine bağlı güçlerin arasına yerleşmiş 2 tarafından gerçekleştirildiği ifade edildi.

“Toplantı sırasında saldırdık”

Taliban tarafından yapılan açıklamada, saldırının ABD askerlerinin Spin Ghar ilçesindeki bir köyde katıldığı toplantı sırasında düzenlendiği ifade edildi. Sözcü tarafından yapılan açıklamada saldırıyı gerçekleştiren iki Taliban savaşçısının olay yerinde öldürüldüğü bilgisi kaydedildi.

“Sivil halktan intikam alındı”

Sözcü Zebihullah Mücahid tarafından yapılan açıklamanın devamında, Taliban savaşçıları tarafından gerçekleştirilen saldırının ardından ABD’ye ait çok sayıda hava aracının bölgeye geldiği ve sivil yerleşim birimlerine yönelik saldırılar gerçekleştirildiği belirtildi.
Mücahid’in açıklamasına göre ABD’ye ait hava araçlarının gerçekleştirdiği saldırılarda köy halkından 25 kişi yaşamını yitirdi.

Kaynak: Mepa News

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın