Taliban: Seçimleri engelleyeceğiz, evinizden çıkmayın

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 19 Ekim 2018 | 10 Safer 1440 Cuma 10:50

, yarın Afganistan'da gerçekleşecek seçime dair bir yayınladı.

Taliban, yarın Afganistan'da gerçekleştirilmesi planlanan genel seçimlere dair bir açıklama yayınlayarak, seçime engel olunacağını yeniden ifade etti.

Taliban'ın " Komisyonu" tarafından, hareketin resmi internet sitesi vasıtasıyla yayınlanan açıklamada sürecine dair önemli ifadeler yer aldı.

"Geçmiş seçimlerdeki rolünü" hatırlatan ve seçimleri "başından sonuna bir Amerikan projesi" olarak niteleyen Taliban, açıklamaya şu ifadelerle devam etti: "Kafirlerin tuzaklarını bertaraf etmek her Müslümanın görevi olduğundan, Afganistan İslam Emirliği Askeri Komisyonu tüm Afganlara bu Amerikan sürecini kati surette etme çağrısı yapıyor."

tarafından yayınlanan açıklamada, seçim günü büyük ve küçük tüm yolların kapatılacağı ve halkın evlerinde kalarak yollarda seyahat etmekten kaçınmaları gerektiği dile getirildi. Taliban "hiçbir sıradan 'a zarar vermek istemediklerini" söyleyerek "özellikle şehir sakinlerinden" sandıklardan uzak durmaları talep edildi.

Yarın gerçekleştirilmesi planlanan seçim sürecine dair Taliban'ın daha önceki açıklamaları da göz önüne alındığında, ülkede seçimlerin düzenlenmesi sürecinin oldukça gergin geçeceğini söylemek güç değil. Taliban'ın engelleme girişimleri paralelinde, seçimlerde katılım oranının da düşük olarak gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

Kaynak: Mepa News

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın