Taliban Ferah kent merkezinden geri çekildi

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 16 Mayıs 2018 | 1 Ramazan 1439 Çarşamba 11:36

’ın Ferah kent merkezindeki güçlerini geri çektiği bildiriliyor.

Bölge kaynaklarından edinilen bilgilere göre, ’ın batısında dün yaşanan çatışmaların ardından Ferah kent merkezini kontrol altına alan Taliban , kent merkezinden geri çekiliyor.

destekli hükümeti güçleriyle dün yaşanan şiddetli çatışmaların ardından kent merkezine giriş yapan Taliban güçleri, bölgede hükümetine ait tüm noktaları ele geçirmişti.

Tüm ve mühimmatlar kentten çıkarıldı

Yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre, Taliban güçleri kent merkezinde Kabil hükümetine bağlı güçlerden ele geçirdiği çok sayıda silah, mühimmat ve zırhlı aracı bölgeden çıkarmış durumda.

Taliban ‘diş gösterdi’

Afganistan’ın batısında, İran sınırında olan Ferah kentinin Taliban tarafından bir gün içinde ele geçirilmesi ülke içinde Kabil hükümeti güçlerine olan güvenin tekrar tartışılmasına neden oldu.

“Kent merkezleri altında”

Taliban’ın yeni dönemde kent merkezlerine yönelik daha fazla tehdit oluşturduğu ifade edilirken, Ferah merkezinin kısa süreliğine de olsa Taliban kontrolüne geçmiş olmasının şaşırtıcı bir gelişme olmadığı ifade ediliyor.

Taliban bir süredir Ferah kent merkezi çevresinde düzenlediği etkili saldırılarla güçlerini ağır kayıplara uğratıyordu.

Taliban’ın Ferah kent merkezinden yüklü miktarda silah, mühimmat ve askeri aracı ele geçirdiği, bunları bölgede düzenleyeceği yeni saldırılarda kullanmasının muhtemel olduğu ifade ediliyor.

Kaynak: Mepa News

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın