Taliban bu bayram da af ilan etti

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 20 Ağustos 2018 | 9 Zilhicce 1439 Pazartesi 11:25

Taliban geçen bayram olduğu gibi bu bayramda da af ilan etti.

Taliban’a bağlı kaynaklar tarafından yapılan açıklamada, hareketin lideri Heybetullah Ahundzade tarafından mahkumların birçoğunu kapsayan af ilan edildiği duyuruldu.

Açıklamada, Taliban’a bağlı “ İşleri Komisyonu”nun gerekli düzenlemelerin ardından “yüzlerce” serbest bırakacağı ve bayramda aileleriyle vakit geçirmelerini sağlayacağı ifade edildi.

Kaç mahkumun bahyram affı sebebiyle serbest bırakılacağının belirtilmediği açıklamada, ilerleyen dönemde serbest bırakılan mahkumlarla ilgili detaylı bilgi paylaşımı yapılacağı ifade edildi.

Kabil ilan etti

ABD destekli Kabil hükümeti Taliban’a karşı bayramı sebebiyle dün bir ateşkes ilanı yaptı. Başkanı Eşref Gani, şartlı olarak sunulan ateşkesin yarından -bugün- itibaren başlayacağını belirterek, bunun Taliban’ın ateşkesi koruduğu sürece devam edeceğini öne sürdü.

Eşref Gani’nin ofisi tarafından bugün yapılan bir diğer açıklamada, ateşkes çağrısına yanıt verene kadar Taliban’a karşı operasyonların süreceği ifade edildi.

Taliban her bayram af ilan ediyor

Taliban tıpkı geçmiş dönemde olduğu gibi her bayram çatışmalarda esir düşenlerin ağırlıkta olduğu mahkumları serbest bırakıyor.

, geçtiğimiz bayramında da Heybetullah Ahundzade’nin emriyle çok sayıda mahkumu serbest bırakmıştı.

Kaynak: Mepa News

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın