Taliban: ABD, Afgan Halkını B52 Uçaklarıyla Terörize Etme Misyonuna Başladı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 19 Şubat 2018 | 3 Cemaziyelahir 1439 Pazartesi 11:07

Pentagon’un, Afganistan’daki generallerine ’a karşı savaşta daha fazla yetki verildiği iddia edildi. Bu iddialar doğrultusunda Afganistan İslam Emirliği Hareketinden açıklama yapıldı:

“Bazı ABD kaynakları ve organları bu yetkililerin verilmesinin, son derece etkili olduğunu belirtiyor.

Öte yandan, Afganistan’ın ulusal egemenliğini ve bağımsızlığını korumayı iddia eden kukla Kabil rejimi, Pentagon’un kararını takdir ettiğini ve destek verdiğini ifade etti.

Savunma Bakanlığının bildirildiğine göre, genelkurmay personeli B52 bombardıman uçaklarının yaygın kullanımını bir gereklilik olarak görmüş ve Taliban’ı yenmekte önemli bir rol oynayacağı tahmininde bulunmuş.

Fakat Pentagon ve Kabil generalleri, George Bush tarafından 17 yıl önce kabul edilen ve bu yıkıcı amaç için kullanılan önemli ve araçların, savunmasız Afganların öldürülmesinin sebebi haline gelen B52 uçakları olduğu ve bu ve acımasızlığın taktiklerini yıllarca tekrarladı.

Sonuçlar gün ışığı kadar netti; Afgan halkı Amerikan zorbalığına karşı durdu ve mümkün olan her şekilde Mücahidleri destekledi.

Ayrıca Müvahhidler ’ın yardımı ile taktiklerini bozarak ve Afgan topraklarının yüzde 80’inin yetki ve kontrolünü geri alarak Amerikalılar karşısında zafer kazandı.

Amerikan generalleri ve Kabil’deki kukla hükümdarlar, Pentagon ve ’nun en deneyimli generallerinin planladığı B52 bombardıman uçakları, kimyasal silahlar da dahil olmak üzere zalimce ve korkunç stratejilerle Afgan ulusunun tanık olduğunun bilincinde olmalı; bu nedenle her durumda dikkatli olmalılar.

17 yıllık savaşın ardından ve onun duyarsız generallerinin, Mücahidleri ve Afgan halkını B52 uçaklarıyla terörize etme misyonuna başladılar ve bu da Allah’ın izniyle tüm seçeneklerini tükettiklerini ve düşüşe doğru yola çıktığını gösteriyor.”


Kaynak: Asyanın Sesi / Sorumluluk kaynağa aittir.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın