Tahriruş Şam’a bağlı askeri sorumlu, Zenki ile HTŞ arasında başlayan çaltışma hakkında açıklamada bulundu

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 20 Şubat 2018 | 4 Cemaziyelahir 1439 Salı 21:22

Hey’et Tahriruş Şam’a bağlı sorumlu Hamza Şami, İBA’ya yaptığı açıklamada şunları belirtti: “Zenki hareketi, Batı Haleb kırsalına bağlı ve Hey’et’in hakim olduğu bölgelere yönelik geniş çaplı bir başlattı. esnasında ağır ve hafif, çeşitli kullanan Zenki hareketi, halktan bazılarının yaralanmasına neden oldu.”

 

Kaynak ayrıca şu açıklamalarda bulundu: “Hey’et kesinlikle Zenki hareketine yönelik saldırıyı başlatan taraf olmadı, aksine, şu ana kadar mücahidler, Hey’et’e karşı yürütülen operasyonu ve saldırıyı def etmeye çalışmakta ve bu saldırılara karşılık vermekteler.”

 

Saldırganın organları tarafından yayınlanan yalan haberleri işaret ederek, ki bunlar Daret İzze şehrinde, Hey’et tarafından düzenlenen saldırı sonucu halktan kurbanların bulunduğudur. Olayın aslı ise, askeri kaynak tarafından şöyle açıklanmıştır: “Daret İzze şehri zaten Hey’et’in kontrolü altında, kendimize nasıl ile düzenleyelim? Lakin tarafında vuku bulan can kaybı ve yaralanmalar, Zenki hareketinin şehri ağır makinalı tüfekler ile alması sonucu meydana gelmiştir.”

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın