Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

Tahrir’uş Şam DAEŞ’in bombacısını tutukladı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 8 Kasım 2019 | _8 _Kasım _2019 Cuma 17:33

Heyet Tahrir’uş Şam, özgür bölgelerde bombalı gerçekleştiren en tehlikeli DAEŞ üyelerinden birini tutukladıklarını açıkladı.

Heyet Tahrir’uş Şam’a bağlı , kontrol noktalarından birinde durdurdukları motorsikletin içine gizlenmiş patlamaya hazır iki patlayıcı aygıt bulduklarını ve DAEŞ üyesi olduğu tespit edilen ”Ebu Ali el-Hamavi’yi tutukladıklarını belirtti.

DAEŞ’in komutanalrından biri olan Ebu Velid en-Neyrabi tarafından görevlendirildiğini söyleyen DAEŞ üyesi, özgür bölgelerde birçok ve sivilin ölümüne sebep olduğu 9 bombalı eylem gerçekleştirdiklerini itiraf etti.

El yapımı patlayıcı ve ateşli silahlarla DAEŞ milisleri tarafından düzenlenen suikastlerde şu ana kadar onlarca sivil ve muhalif savaşçının hayatını kaybettiği kaydedildi.

İdlib’te silahlı muhaliflerin yönetici kadrosunu alan suikastler, EYP ve saldırıları bölgede ciddi anlamda bir huzursuzluk çıkartmakta, halkın İdlib’i kontrolünde tutan muhaliflere olan güvenini zedelemekteydi. Muhaliflerin sosyal medya hesaplarında, bu saldırıların ‘’hariciler’’ (DAEŞ kast ediliyor) tarafından gerçekleştirildiği bilgisi veriliyordu.

Kaynak: Medya

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.